Před železničním přejezdem nerespektoval světelnou a zvukovou výstrahu a vjel na železniční přejezd. A to v době, kdy se začaly sklápět závory. „Řidič s nákladním vozidlem zůstal stát mezi sklopenými závorami. Na tuto situaci naštěstí dokázal zareagovat strojvedoucí právě přijíždějícího vlaku, který přijížděl k železničnímu přejezdu a byl nucen urychleně zatáhnout rychlobrzdu vlaku se čtyřmi připojenými železničními vozy,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ve vlaku bylo jednadvacet cestujících a průvodčí. „Vlakovou soupravu se podařilo zastavit v bezprostřední blízkosti před stojícím nákladním vozidlem s návěsem,“ poznamenala Čírtková.

Řidič nákladního vozidla začal ihned po zastavení vlaku couvat. Při tomto manévru poškodil návěsem závory železničního přejezdu. „Následně využil zvednutí závor nacházejících se před nákladním vozidlem a z místa ujel. Nákladní vozidlo mělo pokračovat v jízdě po silnici ve směru na Třebíč,“ pokračovala policejní mluvčí.

Oprava větrného mlýna na Kanciborku. První návštěvníci by do něj mohli nahlédnout příští rok
Zatím se schovává, brzy ale ukáže novou tvář. Oprava větrného mlýna je ve finále

Policisté se hned druhý den ráno obrátili na veřejnost se žádostí o pomoc. „Zveřejnili jsme fotografii vozidla a od veřejnosti jsme ještě tentýž den odpoledne získali důležitý poznatek, že nákladní vozidlo zřejmě mířilo do obce na Třebíčsku, kde nakládalo zboží. Tato informace se na základě dalšího šetření ukázala jako pravdivá,“ pochválila tip Čírtková.

Policistům se následně podařilo zjistit, že nákladní soupravu provozuje zahraniční spediční firma z Bosny a Hercegoviny. „Kriminalisté nyní cestou mezinárodní policejní spolupráce požádali zahraniční kolegy o součinnost při ztotožnění řidiče jízdní soupravy, který se svým jednáním dopustil přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uzavřela Čírtková s tím, že řidiči v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v trvání až dvou let.