Státní zástupce aktuálně podal na Veselého obžalobu k Městskému soudu v Brně pro trestné činy zneužití pravomoci úřední osoby a legalizace výnosů z trestné činnosti. Hlavní líčení zatím soud nenařídil.

„Obviněný je stíhán na svobodě. Případ byl komplikovaný nejen tím, že jde o policistu, ale i kvůli tomu, že jsme při vyšetřování museli spolupracovat se zahraničními kolegy. Některá z aut byla totiž odcizena v sousedních státech,“ konstatoval Jan Adam z jihlavské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně.

Hlavní část obžaloby se týká toho, že Veselý Burnekovi dával o vytipovaných autech citlivé informace z policejního systému. Mělo jít asi o sedm až osm případů.

„Zajímaly je hlavně informace o zabezpečení vozidel, zda mají zabudovaný vyhledávací systém. Ukradená auta nechali odstavená a čekali, zda majitelé nahlásí jejich polohu. Pokud ne, auto zmizelo,“ podotkl žalobce Adam.

Milan Burnek podle soudu kradl výhradně luxusní škodovky a bavoráky. Celkem způsobil škodu za sedm a půl milionu korun. Ukrást se mu podařilo jedenáct aut. U dalších pěti sice překonal jejich elektronické zabezpečení, ale kvůli zabudovaným vyhledávačům nechal auta odstavená na různých místech. Většinu aut kradl na zakázku. Jeho teritoriem byla Vysočina a především Brno. U soudu v Jihlavě přiznal spolupráci s Veselým. Burnek byl nakonec pravomocně odsouzen na osm let. Verdikt se snažil zvrátit dovoláním k Nejvyššímu soudu v Brně, ale neuspěl.

Veselý je obžalován i z toho, že si u Burneka objednal krádež minimálně dvou aut. „Obviněný policista byl velmi obratný v přenosu identifikačních údajů a následné registraci. Z naprosto zničeného auta přenesl kódy sofistikovanou metodou na ukradené auto téže značky. Při běžné technické kontrole to nebylo možné odhalit,“ upozornil Adam.

Veselý všechna obvinění popírá. U soudu s Burnekem v Jihlavě tvrdil, že Burnek byl jeho informátor z podsvětí, ale žádné citlivé údaje z policejních databází mu neposkytoval.

Veselý je v jednom případě obviněn i z toho, že ukradl z policejního skladu zabavený motor z auta. Spolu s ním je stíhán ještě podnikatel ze Znojemska. Ten je údajně zapleten do případu jednoho kradeného auta.