Vše nechala dojít tak daleko, že celkové měsíční splátky, které měla hradit, dosáhly skoro 45 tisíc korun. Postupně se dopouštěla podvodů. Napůjčovala si téměř 600 tisíc korun, vzhledem k úrokům je ale škoda daleko vyšší.

„Při finančních problémech se splácením předešlých úvěrů brala další a další úvěry nebo půjčky od různých finančních společností. Při sjednávání smluv uváděla nepravdivé údaje nebo zamlčovala skutečný stav,“ uvedla třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podvodnice během necelých dvou let uzavírala půjčky většinou přes internet nebo po telefonu. Několikrát se stalo, že přijala doma obchodní zástupce. Celkem uzavřela šestadvacet smluv. Poslední na konci roku 2016. Ještě předtím, než se dostala do kolotoče podvodů, měla běžné úvěry, které získala oprávněně. Shodou okolností se ovšem v té době dostala do finančních potíží a neměla na hrazení splátek. Začala proto „vytloukat klín klínem“.

Teď je teď obviněná, že spáchala dva trestné činy. „Byla obviněna z pokračujícího přečinu podvodu a úvěrového podvodu,“ uvedl vedoucí oddělení třebíčské hospodářské kriminálky Antonín Vlček. Případ si převzalo státní zastupitelství.