Policisté, kteří na místo vyjeli, ale nic nezjistili. „Poté volal muž ještě ve čtrnácti případech, vždy vymýšlel další historiky,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muž nedbal ani na upozornění, že zneužívá linku 158 a tak operační důstojníci hovor lokalizovali a muž skončil na záchytce. Měl 2,59 promile alkoholu. Nyní je podezřelý z přestupku na úseku elektronických komunikací a hrozí mu pokuta až dvě stě tisíc korun.

Policisté museli také řešit několik případů, kdy se lidé chovali pod vlivem alkoholu agresivně ve svých domácnostech. Na jihlavské protialkoholní záchytné stanici přespalo pět lidí, což je mírný nadprůměr.

Nad ránem pak policisté vyjížděli ještě na louku u Klátovce. Dva mladí lidé se ztratili a vzhledem k tomu, že bylo kolem mínus deset stupňů, byli oba podchlazení. „Údajně se šli po požití alkoholu při oslavě konce a příchodu nového roku projít a nedokázali sami nalézt cestu zpět,“ okomentovala případ Čírtková.

V průběhu Silvestra se stal také tucet dopravních nehod, při kterých se tři lidé těžce zranili. Dva z nich skončili v jihlavské nemocnici ještě odpoledne. Museli tam poté, co deset minut před půl druhou v Třešti přehlédl šestašedesátiletý řidič maminku a jejího nezletilého syna, kteří zrovna přecházeli silnici po přechodu.

Policisté zasahovali také u dvou požárů, první byl půl hodiny před půlnocí v Chotěboři, kde hořela garáž se zaparkovaným autem a motorkou. Škoda je čtvrt milionu. O dvě hodiny později pak hořela dřevěná chata v Jihlavě nedaleko dálničního přivaděče. Tam je škoda pět set tisíc, požár se však obešel bez zranění. V obou případech pravděpodobně šlo o technickou závadu, která nesouvisela s oslavami konce roku ani s pyrotechnikou.