Policisté jednadvacetiletého muže zastavili při silniční kontrole v Moravských Budějovicích na Velký pátek po deváté hodině večer. „Provedli kontrolu a zjistili, že řidičem je muž, který řídit automobily nesmí. Má od poloviny letošního března uložen soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu třiceti měsíců,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

To ale nebyl jediný prohřešek řidiče. Test na zjištění drog byl pozitivní na marihuanu a amfetamin. „Na vozidle byly umístěny registrační značky patřící k jinému automobilu. Policisté řidiči další jízdu zakázali, registrační značky zajistili. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekla mluvčí.

Případ jako psaný přes kopírák se stal v polovině minulého týdne v Jemnici. Za volantem seděl rovněž jednadvacetiletý muž. Na autě měl registrační značky evidované pro zaniklé vozidlo Škoda Felicia. „Řidičem byl muž, který má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2021. Test na zjištění přítomnosti návykových látek byl u řidiče pozitivní na marihuanu a metanfetamin,“ řekla k tomu Jana Kroutilová.