Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sexuální slídil Pejchal neuspěl s odvoláním a půjde sedět

Dobroutov/Brno - Pětatřicetiletý Vladimír Pejchal z Dobroutova na Jihlavsku půjde definitivně na pět a půl roku do vězení za nevhodné obtěžování nezletilých dívek, vydírání, nebezpečné pronásledování, křivé obvinění a nezákonné navazování kontaktů s dětmi mladšími patnácti let.

24.4.2017
SDÍLEJ:

Vladimír Pejchal se u soudu snažil hájit všemožným osočováním druhých. Několikrát změnil obhájce.Foto: Deník / Martínek Roman

V polovině dubna o tom rozhodl Krajský soud v Brně, který zamítl Pejchalovo odvolání proti rozsudku Okresního soudu v Jihlavě z letošního ledna.
„Odvolací soud rozhodoval 11. dubna. Dokud však nebude písemné rozhodnutí soudu doručeno všem stranám, tak se k důvodům zamítnutí odvolání nebudeme vyjadřovat," konstatovala mluvčí Krajského soudu 
v Brně Simona Pešková.

Vladimír Pejchal byl jihlavským soudem uznán vinným 6. ledna. Podle soudu několik let obtěžoval nezletilé dívky v Dobroutově a terorizoval jejich rodiče.

V lednu a březnu 2014 například přišel na policii 
v Jihlavě a křivě obvinil Marii K., že mu nabízí svou dceru za peníze a cigarety.

Přestože všechny dívky shodně vypověděly, že se Pejchala štítí, bojí se ho 
a nechtějí s ním mít nic společného, on trval na tom, že naopak opětují jeho náklonnost – jak citovou, tak sexuální. O jedné dívce dokonce tvrdil, že souhlasila 
s tím, že se za něj vdá.

To, že se děvčat dotýkal, Pejchal omlouvá špičkováním a legrací. Jednu z dívek pak nabádal, že když řekne své kamarádce, aby se 
k němu vrátila, tak ji za odměnu neznásilní. Podle žalobce Ivo Nováka se Pejchal snažil dívky svést, aby je pak mohl zneužít.

Soud dal nakonec za pravdu obžalobě a přiklonil se
i na stranu poškozených. Hlavními důkazy byly výpovědi svědků i poškozených, hlasové a obrazové záznamy. Pejchal si totiž při komunikaci s poškozenými pořizoval nahrávky, které ale podle žalobce svědčí většinou v jeho neprospěch.

Tak tomu je i v případě pornografických nahrávek, které kriminalisté našli 
v Pejchalově počítači. Na několika nahrávkách je zachycen, jak souloží se ženami i muži. Soud tyto nahrávky dokonce nechal přehrát v soudní síni. Podle soudu dokazují závěry znalců, že je Pejchal psychosociálně infantilní, což znamená, že je sexuálně nevyhraněný. Pejchal však podle znalců netrpí žádnou sexuální deviací, a z medicínského hlediska není pro společnost nebezpečný. Proto znalci nedoporučili ani žádný druh léčby.

Rozhodnutí Krajského soudu v Brně je pravomocné. Pejchal, který na konečný verdikt čekal ve vazbě, bude v nejbližších dnech převeden do výkonu trestu.

Kromě nepodmíněného trestu musí jedné z obětí zaplatit 200 tisíc korun jako nemajetkovou újmu. Pejchal si ještě může podat dovolání k Nejvyššímu soudu, ale to nemá odkladný účinek na výkon trestu.

Autor: Roman Martínek

24.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení