Kriminalisté navíc zjistili, že zmíněný pachatel nemá na svědomí jen tento čin, ale je podezřelý z podobného útoku, který se stal v Třebíči v srpnu.

„Muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání dvojnásobného trestného činu znásilnění,“ uvedl vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček. A dodal, že na obviněného byl podán návrh na vzetí do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž eskortován do věznice. Za spáchaný trestný čin mu hrozí až pět let vězení.

Co se konkrétně stalo? V pátek 12. října přijali policisté po 14. hodině oznámení o sexuálním útoku, kdy mladou ženu napadl v Kofránkově ulici nějaký muž zezadu a osahával ji. Napadená se aktivně bránila, volala o pomoc a snažila se utéct. „Útočník ji povalil na schodiště a v sexuálně zaměřeném útoku pokračoval. Vzhledem k intenzivnímu odporu ženy nakonec násilného jednání zanechal a odešel,“ popsala třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Vyděšená žena poté přivolala policisty, kteří ihned vyjeli na místo. Naštěstí neměla zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření.

Policejní hlídky začaly po podezřelém pátrat v celém okolí. Do hledání se zapojili také strážníci městské policie. Případ si převzala kriminálka, která vyhodnotila všechny poznatky a dostala se na stopu pachatele. V pondělí 15. října pak policisté podezřelého zadrželi a umístili ho do policejní cely.

Kriminalisté dále zjistili, že stejný muž je podezřelý z napadení jiné ženy, ke kterému došlo v polovině srpna ve večerních hodinách v prostoru provozovny na Komenského náměstí. Napadenou ženu útočník osahával na intimních místech, ta se však bránila. Rovněž v tomto případě žena volala o pomoc a útočník poté z místa utekl.

Mimochodem – Komenského náměstí a Kofránkova ulice jsou nedaleko od sebe.

Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost, například majetkovou či drogovou. Naposledy byl odsouzen letos v létě, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do roku 2021.