O tašku s finanční hotovostí 800 korun a klíči od domu přišla čtyřiapadesátiletá žena, kterou neznámý mladík překvapil zezadu. „Poškozená držela igelitovou tašku pevně, pachatel ji opakovaným škubnutím přetrhl a utekl ulicí Na Strži,“ sdělil třebíčský policista Stanislav Rampír.


Za poslední měsíc šlo nejméně o páté loupežné přepadení s podobným scénářem. První se odehrálo 19. září v Koutkově ulici, kde si šestašedesátiletou ženu vyhlédli dva mladíci. V dalších třech případech, a to 5. října na Gorazdově náměstí, 6. října v ulici Spojenců a 8. října v Křižíkově ulici už byl pachatel pouze jeden. „Jedná se o muže ve věku kolem dvaceti let, sportovní postavy asi 170 centimetrů vysoké. Většinou měl na sobě tmavé oblečení a čepici s kšiltem, jen 8. října byl v bílé mikině,“ popsala mluvčí třebíčské policie Marcela Lavická. Případné svědky okradení bezbranných obětí žádá, aby se přihlásili na nejbližší policejní oddělení nebo přímo na linku 158. Zároveň varuje ženy ve vyšším věku před mužem, který útočí výhradně zezadu. „Nedávejte si do kabelek cenné věci ani doklady. Pokud vám přece jen tašku odcizí, snažte se zapamatovat jeho vzhled a směr útěku,“ vzkazuje Lavická.


Jak státní, tak městská policie zvýšila frekvenci hlídek v ulicích města, zejména pak v místech, kam nedohlédne kamerový systém. Právě odlehlé kouty dávají neznámému mladíkovi nejlepší příležitost znovu zaútočit.