Celý incident začal v Žerotínově náměstí v Třebíči. „Policisté jej krátce po půlnoci chtěli zkontrolovat. Řidič na výzvy nereagoval a z místa začal ujíždět přes Červenou Hospodu, Štěměchy do Předína až do Želetavy, kde projížděl okolo půl jedné ráno,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dále pokračoval směrem na Telč, kde se jej pokusila zastavit další hlídka. „Na výzvy opět nezareagoval. Jeho útěk skončil okolo tři čtvrtě na jednu, kdy havaroval za obcí Krahulčí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, přesto byli řidič a jeho mladistvý spolujezdec převezeni do zdravotnického zařízení k preventivnímu vyšetření,“ uvedla Čírtková.

Ilustrační snímek.
Neplatičů za odpad v Třebíči přibývá, situaci komplikuje také covid

Rychlou jízdou ohrozil kromě spolujezdce i ostatní účastníky provozu. „Mezi Želetavou a kásárenskou křižovatkou ohrozil řidiče nákladního vozidla, hrozil čelní střet aut. Obracíme se proto na řidiče, kteří jeli v pondělí v noci mezi půlnocí a jednou hodinou ráno po dané trase a potkali rychle jedoucí Škodu Felicii, které pronásledovalo policejní auto se zapnutými výstražnými majáky, aby se svými svědectvím kontaktovali linku 158 nebo se obrátili na tel. 974 261 321. Zvláště bychom ocenili svědectví řidiče nákladního vozidla,“ dodala mluvčí.