Dotyčnému byl rovněž uložen roční zákaz řízení. Čtvrteční rozsudek není pravomocný. Obě procesní strany si nechaly lhůtu na odvolání. „Obžalovaný 1. srpna loňského roku po čtvrté hodině ranní jel autem Škoda Felicia mezi obcemi Vrbka a Habrek u Ledče nad Sázavou, kde přehlédl chodce Ondřeje Pavelku, který ležel uprostřed silnice ve směru jízdy," uvedl v obžalobě státní zástupce Pavel Kadrnka. Ten dodal, že obžalovaný chodce přejel. „Pavelka utrpěl několik těžkých poranění a na místě jim podlehl," podotkl Kadrnka. Ten podotkl, že obžalovaný Suk nepřizpůsobil rychlost svého vozidla povětrnostním podmínkám a technickému stavu vozovky a svého auta.

„Jel jsem do práce do Ledče nad Sázavou. Sice byla dobrá viditelnost, ale byla mlha, která byla místy velmi hustá. Z ničeho nic jsem před sebou něco uviděl, nevěděl jsem, že je to člověk. Myslel jsem si, že to byla mrtvá srna nebo nějaký pytel," hájil se Suk. Ten pokračoval, že tomu nešlo zabránit. „Toho muže jsem spatřil sekundu před nárazem, měl na sobě tmavé oblečení a ležel uprostřed silnice," řekl obžalovaný. Ten ve čtvrtek u soudu neskrýval svoji lítost. „Okamžitě jsem samozřejmě zastavil, zavolal záchrannou službu a začal s masáží srdce. Kdybych se mu alespoň mohl nějak vyhnout, nebo cuknout volantem, udělal bych to," nechal se slyšet Suk.

Státní zástupce rovněž poukázal na to, že auto obžalovaného nebylo v dobrém technickém stavu. „Technická kontrola zjistila, že auto nemělo dobře seřízená přední světla a zadní brzdy," konstatoval Kadrnka. Obhájce obžalovaného Marek Kovanda však uvedl, že ze znaleckého posudku vyplývá, že technický stav auta nezhoršil ani nezlepšil celkový dopad dopravní nehody. „Z posudku dále vyplývá, že nehodě nešlo zabránit. Obžalovaný jel sedmdesát kilometrů za hodinu, přičemž, aby nehodě dokázal zabránit, musel by jet rychlostí do třiceti kilometrů za hodinu," poukázal na okolnosti Kovanda.

Jako svědkyně také vypovídala matka zesnulého Pavelky. „Syn odešel před čtvrtou hodinou ráno. Po půlnoci se totiž vrátil z restaurace. Nevím, proč odešel, občas to takhle dělal," vysvětlila matka zesnulého.

„V roce 2010 se můj syn pokusil o sebevraždu a od té doby pravidelně docházel k psychiatrovi. Léčil se s diagnózou schizofrenie," řekla matka zesnulého Pavelky. Nařízená pitva také ukázala, že Pavelka měl v krvi dvě promile alkoholu. Státní zástupce ve své závěrečné řeči uvedl, že důkazy mluví v neprospěch obžalovaného a že jel nepřiměřenou rychlostí a navrhl výchovný podmíněný trest v délce konání 24 až 36 měsíců.

Obhájce obžalovaného naopak navrhl plné zproštění obžaloby, jelikož nehodě nešlo zabránit. Soudce Jan Doležal se však přiklonil k obžalobě a uznal obžalovaného vinným. „Každý řidič musí včas reagovat, předvídat a přizpůsobit rychlost daným podmínkám," uzavřel Doležal.