„Devětadvacetiletý muž projížděl kolem třetí hodiny ráno v Jihlavě. Na výzvu policie k zastavení nereagoval a místo toho začal ujíždět. Řidič s vozidlem následně vyjel mimo komunikaci, kde automobil uvízl na rozbahněné louce. Poté se muž ještě pokusil o útěk, úspěšný ale nebyl,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté ukrytého řidiče po chvilce objevili. „Při provedené dechové zkoušce řidiči naměřili hodnotu 0,54 promile alkoholu a opakovaná zkouška a opakovaní zkouška ukázala ještě vyšší hodnoty. Dále zjistili, že muž z Třebíčska má od března uložený zákaz řízení všech motorových vozidel, a to na jeden rok,“ doplnila Jana Kroutilová.

Tím ale výčet prohřešků neskončil. „Policisté zjistili, že řidič není majitelem vozidla, se kterým jel. Automobil totiž odcizil na území jiného kraje. Muž měl dále u sebe cizí občanské a řidičské průkazy, a také peněženku, která rovněž nebyla jeho. Všechny věci policisté zajistili. Automobil si následně převzal zpět jeho majitel,“ sdělila Jana Kroutilová.

Zadrženého muže si převzali policisté z příslušného kraje k dalšímu trestnímu řízení, kde je dále prověřována také ostatní spáchaná trestná činnost.