Za jízdy tam na nákladní vozidlo naskočil dvaatřicetiletý muž. Nechtěný spolucestující měl navíc v dechu téměř dvě promile. „Muž naskočil pravděpodobně v Počátkách na zadní část nákladního vozidla Renault Midlum, které obcí projíždělo směrem na Horní Vilímeč," potvrdila pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.

Chodec naskočil na vozidlo tak, že se opíral o zadní nárazník a rukama se přidržoval za kliky ložného prostoru. Řidič náklaďáku si muže nevšiml, a proto pokračoval v jízdě až do Horní Vilímče.  Tam  „černý pasažér" z nákladního vozidla spadl a způsobil si lehké zranění.

„Provedenou dechovou zkouškou jsme u chodce zjistili 1,85 promile alkoholu. Zraněný chodec byl převezen do nemocnice k dalšímu ošetření," dodala  mluvčí. Za přestupek dostal muž, který není pro policisty žádným nováčkem, blokovou pokutu dva tisíce korun.  Podobný případ, kdy by se chodec zachytil za jakkékoliv vozidlo, pelhřimovští strážci zákona nepamatují. „Měli jsme tu kdysi jeden případ, kdy se v Božejově zachytil za traktor cyklista. Tehdy řidič zabrzdil a cyklista skončil s modřinami na obličeji," zavzpomínala Hana Kotková.