Na přejezdu Vladislavi totiž stálo nákladní auto, jehož řidič nerespektoval výstražné zařízení. A právě po tomto řidiči, který z místa incidentu odjel, teď pátrají kriminalisté.

Ve vlaku v době události cestovalo asi patnáct cestujících, výpravčí a strojvedoucí. Ke střetu vlaku s nákladní jízdní soupravou nedošlo a nevznikla žádná hmotná škoda, ani škoda na zdraví. „Řidič nákladního vozidla stačil zařadit zpátečku a vycouval z přejezdu, kdy následně vlaková souprava projela železničním přejezdem a zastavila na rychlobrzdu zhruba sto metrů za přejezdem,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté mají k dispozici registrační značku vozidla, a proto ztotožnění řidiče bude probíhat cestou mezinárodní policejní spolupráce. „Kriminalisté se obracejí na cestující, kteří ve vlaku cestovali, nechť se přihlásí na lince tísňového volání 158, na telefonním čísle 725 949 059 nebo cestou e-mailu: karel.vejmelka@pcr.cz,“ doplnila Čírtková.

Zatím nezjištěný řidič je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny může hrozit řidiči kamionu trest odnětí svobody v trvání až pěti let.