„V objektech pobýval a přitom konzumoval potraviny i alkohol. Když zdroje obživy vyčerpal, odešel,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová. V polovině prosince se pachatel vloupal do kabin sportovního klubu v Želetavě, kde rovněž odcizil potraviny a způsobil tak škodu za necelých 200 korun. Daleko větší škoda ale vznikla poškozením, ta byla vyčíslena na necelých deset tisíc korun.

„Muže důvodně podezřelého ze spáchání majetkové trestné činnosti kriminalisté zadrželi minulý týden v Třebíči. Policisté ho vypátrali ve večerních hodinách na autobusovém nádraží na Komenského náměstí a zadržený muž skončil v policejní cele,“ sdělila mluvčí.

Muž byl v minulosti za spáchanou majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán. Naposledy byl odsouzen na začátku loňského roku a z věznice byl propuštěn v druhé polovině listopadu. Neuběhly ale ani dva týdny a muž se již opět dopouštěl další trestné činnosti.

Nyní je stíhán na svobodě, byl obviněn ze ze spáchání tří trestných činů. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.