„Po podezřelém muži policisté pátrají, v zájmu zjištění jeho totožnosti se obracejí s žádostí o spolupráci na občany,“ řekla krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová. „Žádáme osoby, které muže na kamerovém záznamu znají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásily na tísňové lince 158,“ dodala.

Pachatel se do školní budovy dostal oknem v přízemí. Budovou postupně procházel a pokusil se vypáčit několik dveří. To se mu ale nepodařilo. Poté prohledal volně přístupné třídy a šatny. „Odcizil notebook Lenovo ThinkPad 11 v hodnotě necelých šesti tisíc korun a další věci. Z místa poté odešel,“ popsala Jana Kroutilová.

Policisté dojeli na místo krátce po vloupání. Provedli tam důkladné šetření a zajistili stopy. Zjistili, že kromě odcizených věcí způsobil pachatel škodu i poškozením dveří a dalšího vybavení školy. „Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci,“ doplnila Jana Kroutilová.