Nešlo přitom o žádnou dlouhodobě plánovanou akci, ale o pouhou náhodu. Když včera ráno chtěli policisté odvézt šestatřicetiletého Radka Matulu na příkaz soudu do ochranné ústavní léčby, začal vyhrožovat, že spáchá sebevraždu.

„Vylezl na střechu rodinného domu a hrozil, že skočí. Na místo byl vyslán policejní vyjednavač,“ informovala včera jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Jenže Matula slezl ještě dřív, než vyjednavač přijel. Policisté přesto vtrhli násilím do domu a Matulu zatkli pro podezření z drogového deliktu. Následná domovní prohlídka pak odhalila zařízení na výrobu drog a menší množství nejprodávanější drogy u nás, pervitinu.

Jeden z největších výrobců v okrese
„Zadržena byla i sedmnáctiletá dívka, kterou pohřešují rodiče z Havlíčkova Brodu. Dívka byla vyslechnuta a propuštěna,“ podotkla mluvčí Slavíková.
Kriminalisté v této souvislosti udělali souběžně prohlídku garáže v Havlíčkově Brodě, kde našli a zajistili látky na výrobu drog.

Podle kriminalistů nejde v případě Matuly o žádnou malou rybu. „Jde o jednoho z největších výrobců drog na Jihlavsku, který má přesah i mimo region,“ upozornil Petr Gruber, šéf jihlavské kriminálky.

Pro policisty je odhalení Matuly o to cennější, protože pro ně bylo velmi složité mu trestnou činnost prokazovat. Podle kriminalistů jde navíc pro okolí o velmi nebezpečnou až psychopatickou osobnost.

Matula bude pravděpodobně obviněn z držení a výroby omamných a psychotropních látek.
Zatím je v policejní cele, ale kriminalisté zřejmě podají návrh na jeho vzetí do vazby. Matula se také musí podrobit lékařskému vyšetření na přítomnost drog v těle.