V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 20 let. Novinářům to v pondělí řekl kriminalista Pavel Kubiš. K objasnění případu by měla přispět nařízená soudní pitva.

Událost se stala v neděli v časných ranních hodinách v jedné z moravskobudě­jovických diskoték. „Útok vedený zákeřným způsobem se odehrál na toaletách podniku. Oběť měla mnoho bodno-řezných poranění na různých částech těla, zemřela na místě," řekl Kubiš. Podezřelého muže z Třebíčska policisté zadrželi krátce po činu. Okolnosti zadržení údajně nebyly nijak dramatické.

Podezřelý muž, jenž byl v minulosti už vícekrát soudně trestán, mimo jiné i pro fyzická napadení, podle Kubiše zatím popírá, že čin spáchal. Kriminalisté předpokládají, že oba muži, kteří byli návštěvníky diskotéky, se vzájemně znali. „Případ je zřejmě důsledkem nějakého konfliktu, který na diskotéce vyprovokoval známý podezřelého," uvedl kriminalista.

Kriminalisté zatím nemají vražednou zbraň, předpokládají, že jí byl nůž. „Podezřelý se zřejmě zbraně na útěku zbavil, žádáme o pomoc veřejnost," řekl Kubiš.

Případ je první letošní vraždou v Kraji Vysočina. Loni kriminalisté vyšetřovali šest případů vraždy nebo pokusu o ni, zatímco v roce 2011 jen pět. Z loňských případů jsou čtyři uzavřeny a u dalšího vrah zemřel. Zatím se nepodařilo objasnit prosincové napadení prodavačky v Žižkově ulici v Jihlavě.