Noc, blikání světly do zpětného zrcátka, předjetí a zatarasení cesty. „Vystup,“ řval na třiašedesátiletého řidiče vozu hyundai mladý muž, který řídil druhý vůz značky ford. A přidal nadávky. Dveře chtěl i sám otevřít, byly ale zamčené. „Mladý muž byl značně vulgární a řidiče hyundaie urážel a vyzýval ho, aby vystoupil. Řidič vzhledem k agresivitě muže zůstal ve vozidle. Mladý muž reagoval tím, že rozbil u automobilu hyundai rukou zpětné zrcátko a způsobil tak majiteli vozidla škodu přes jeden tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Do agresivního jednání muže se poté vložil další člověk cestující ve fordu. Mladého muže odvedl zpět do vozidla, poté automobil ford z místa odjel. Šokovaná osádka vozu hyundai oznámila napadení policii.

„Policisté okamžitě začali pátrat po vozidle a podezřelém muži a byli úspěšní. Čtyřiadvacetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu,“ řekla mluvčí. Incident se stal ve středu 5. července v ulici Bítešská. Obě vozidla se předtím potkala již před městem, kde se předjížděla. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.