Ke konfliktu došlo v sobotu 9. června v Třebíči. Kolem tři čtvrtě na deset večer jel autobus městské hromadné dopravy, linka číslo 5, ze zastávky na ulici Cyrilometodějská ve směru do části Borovina na zastávku na ulici Revoluční. „Během jízdy docházelo k nevhodnému chování jednoho z cestujících, který byl opilý. Šestatřicetiletý muž byl hlučný a vulgární. Mezi ním a jednašedesátiletým řidičem došlo ke konfliktu,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilý muž vystupoval na zastávce na ulici Revoluční. U autobusu upadl a zranil se. „Měl zranění na noze, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ podotkla mluvčí.

Policisty zajímá, za jakých okolností ke zranění došlo. „V předmětném autobuse jelo v té době ještě přibližně dalších šest cestujících a policisté by potřebovali, aby se jim přihlásili. Dále zřejmě na autobusové zastávce na ulici Revoluční pomáhali šestatřicetiletému muži, který ležel na zemi, muž se ženou. Mělo se jednat o mladé lidi ve věku kolem dvaadvaceti let, kteří měli ležícího muže oslovit jménem, pomoci mu vstát a podat věci, které ležely na zemi. Také v případě tohoto muže a ženy by policisté uvítali, kdyby se přihlásili,“ doplnila mluvčí. Svědci se mohou obracet na tísňovou linku 158.