Rozřezané gumy od pneumatik, ukradené akumulátory a naposledy brutálním způsobem ubitý pes, to jsou výsledky jeho řádění. „Neměl jsem tušení, že se něco takového děje, až pak za mnou přišlo pár lidí. Tím emailem jsem chtěl na tento problém upozornit. Zatím jsem nepodal trestní oznámení, ale pokud se ještě něco stane, tak už s tím asi něco udělám. Doufám ale, že se tyhle záležitosti už nebudou opakovat,“ popsal Jiří Vlach dění v obci.


Pravděpodobně strach z toho, že je za událostmi někdo místní, uzavírá lidem z Benetic ústa. Starší pár na návsi jen odmítavě kroutí hlavou: „My o ničem nevíme, nic jsme neslyšeli. Bydlíme až o pár ulic dál, to byste se museli zeptat lidí přímo tady. Že by tu někdo ubil psa, netušíme. Na druhou stranu je možné, že někoho rozzlobilo, že se tu psi občas jen tak toulají. Ale každý normální člověk by si šel jenom postěžovat majiteli.“


Dokonce prohlášení starosty vyvěšeného na obecní nástěnce si místní nevšimli. „O ničem netuším,“ odmítá mladá žena otázku, zda nezná podrobnosti o dění ve své vesnici, která nemá ani dvě stě obyvatel.


„Něco jsem zaslechl v hospodě, ale nic konkrétního vám bohužel nepovím,“ doplňuje mladý muž.


Skoro to vypadá, že se v Beneticích nic podobného neděje. Ani policii nikdo osobně nepožádal o pomoc. „Žádné hlášení z Benetic tu v poslední době nemáme,“ doplnil mluvčí policie Stanislav Rampír.


Pokud se ale budou události v Beneticích opakovat, je velice pravděpodobné, že se bariéra mlčení prolomí a do celé záležitosti se poté policie vloží.

PETRA PISKOVÁ