Nový případ se stal ve čtvrtek 11. ledna před čtrnáctou hodinou. Agresivní opilý mladík, kterému ještě nebylo ani osmnáct, zaútočil na šoféra. Tomu se ho za pomoci dvou kolegů podařilo držet do chvíle, než přijeli městští strážníci.

Ti museli použít pouta a speciální chvat, aby výtržníka mohli dostat do služebního auta. Byl totiž podezřelý, že spáchal trestný čin a jeho agresivita neutuchala. Ve vozidle zůstal připoután bezpečnostním pásem za dozoru strážníka do chvíle, než si ho přebrala hlídka republikové policie. „Ve služebním vozidle se útočník choval stále agresivně, kopal do sedaček, plival kolem sebe a strážníci si museli vyslechnout mnoho peprných nepublikovatelných výrazů a urážek na jejich
osoby, včetně výhrůžek zabitím,“ informovala budějovická radnice. Skončil na policejní služebně.

Předchozí případ se stal v polovině září loňského roku. Tehdy třiatřicetiletý muž z Jemnicka nastříkal do okna autobusu, v němž seděl řidič, pepřový sprej. Šofér začal mít zdravotní problémy a musel vystoupit.

Pachatel pokračoval v agresivním jednání ještě na sousední zastávce, kde doběhl k dalšímu řidiči autobusu, kterého chtěl fyzicky napadnout, ten ho ale odstrčil. Pak agresor odešel. Policistům neunikl, odvezli ho na služebnu.

Na autobusové nádraží museli přijet ještě hasiči, aby zajistili látku, kterou útočník použil.