„Dramatický případ pro policisty začal, když přijali o uplynulém víkendu před půl šestou večer na lince 158 oznámení, že se v obci na Náměšťsku nachází na zahradě muž, ze kterého má jeho okolí značnou obavu. Majitelé nevyužívaného pozemku, ho zde nejprve nechávali pobývat, muž byl ale vůči svému okolí čím dál tím útočnější, agresivnější a odmítal místo opustit,“ popisuje začátek příběhu se šťastným koncem policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Štít proti sekeře

Policejní hlídky bezprostředně po oznámení vyrazily na místo. Muž měl u sebe sekeru a nůž. „Vzhledem k hrozícímu nebezpečí použili policisté prostředky pro svoji ochranu, a to štít. Agresivního muže opakovaně vyzývali, aby spolupracoval, na což ale nereagoval. Místo toho si vzal do rukou nůž a sekeru, hrozil útokem a sekeru po policistech hodil. Policisté provedli bleskový zákrok a nebezpečného muže zadrželi,“ pokračuje Kroutilová.

Ilustrační foto.
Zloděj odčerpal ze zaparkovaného auta v Třebíči čtyřicet litrů nafty

Ani jeden ze zasahujících policistů nebyl naštěstí zraněn. Sekeru a nůž policisté zajistili. Zadržený muž, který byl již v minulosti soudně trestaný, byl převezený do nemocnice k vyšetření. Následně policejní komisař zahájil trestní stíhání. „Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní,“ uvádí František Pokorný, zástupce ředitele územního odboru Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Na obviněného byla uvalena vazba a poté na základě rozhodnutí soudu ho policisté eskortovali do věznice. Agresivnímu násilníkovi hrozí až šest let za mřížemi.

Plicní ventilátor CoroVent.
V Třebíčí rozjíždí výrobu plicních ventilátorů. Díky dárcovské smršti 15 milionů