Co přesně se na místě stalo, policisté nyní šetří. Jisté je zatím pouze to, že podezřelý muž z Vyskytné střílel nelegálně drženou pistolí a jeho oběť měla velké štěstí.

Podle informací z nemocnice utrpěl muž průstřel hrudníku a pravé paže. Životně důležité orgány kulka naštěstí minula.
„K události došlo už v pátek mezi pátou a šestou hodinou ráno, kdy jedenačtyřicetiletý muž z Jihlavy hledal na soukromé skládce dráty, které si chtěl odvézt,“ přiblížila událost policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.
„Na místě ho ovšem vyrušil majitel pozemku a za zatím nezjištěných okolností muže postřelil nelegálně drženou pistolí,“ nastínila mluvčí.

Útok, nebo nešťastná náhoda?
Postřelený muž následně z místa utekl a svým vozem, zaparkovaným nedaleko skládky, odjel do nemocnice do krajské metropole, kde se nechal ošetřit. „Nemocnice poté celou událost nahlásila,“ doplnila Jaroslava Slavíková.

Zda došlo před střelbou k potyčce, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu, nechtějí zatím jihlavští policejní vyšetřovatelé sdělit.
Podezřelý se k případu rovněž vyjadřovat nechce. „Nezlobte se. Událost je velice čerstvá a dokud policie neuzavře vyšetřování, nechci ji nijak komentovat,“ řekl pouze Deníku podezřelý D. K. z Vyskytné, který byl po výslechu propuštěn domů.

„Zatím nemáme důvod brát podezřelého do vazby,“ uvedla policejní mluvčí Slavíková. „Případ je zatím kvalifikován jako ublížení na zdraví. Zda bude přehodnocen na pokus o vraždu, rozhodne okresní státní zastupitelství,“ uzavřela policejní mluvčí.