Podle informací Deníku obviněný muž s vazbou sám souhlasil, k činu ale odmítl vypovídat. Motiv činu je tak stále nejasný.

Žena byla nalezena v pátek brzo ráno přímo v hospůdce Na Mlýnku v ulici Na Kasárnách. Obětí se stala oblíbená servírka Dana B. Podle potvrzených informací byla nahá a ubodaná.

Podnik je stále zavřený. Kromě toho, že se před ním hromadí svíčky a květiny, v pondělí byli na místě i kriminalisté a sbírali další důležité stopy.

Obviněný Roman Fousek naposledy bydlel na Příbramsku. V Humpolci byl asi půl roku. S partou dalších dělníků jezdil po okolí s katrem na dřevo.

V Humpolci byl ubytovaný v hotelu na Dolním náměstí. Podle tamní obsluhy byl spíše samotářský. V restauraci si dal každý večer několik piv, někdy večeři. Podle štamgastů se nikdy neprojevoval násilně. Kromě toho byl i vášnivý houbař. Někdy za ně v hospodě dostal pivo.

Muž byl v roce 1999 odsouzený k desetiletému trestu za pokus o vraždu ženy, kterou kvůli majetkovému prospěchu pobodal. Teď k němu kriminalisty přivedlo mimo jiné zranění ruky, které nedokázal vysvětlit. Na Vysočině se letos staly čtyři vraždy. Ve všech případech policie podezřelé zadržela.