Šestadvacetiletý muž se stal terčem násilí ze strany o osm let staršího muže. Agresi předcházel spor ohledně nevrácení finanční částky. Napadený mladý muž byl zraněný a musel být ošetřen v třebíčské nemocnici.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže. „Byl obviněn ze spáchání přečinu vy-dírání," řekl Josef Vodák, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný a poškozený se spolu dlouhodobě znají. Loni v létě se spolu domluvili, že mladší z mužů uzavře smlouvu o životním pojištění. V tom mu měl starší „kamarád" pomoci protože je zaměstnán jako zástupce finanční společnosti.

Mladík neměl dostatek finančních prostředků, a tak mu druhý nabídl pomoc a první splátku ve výši 1 400 korun za něho uhradil. Smlouva byla uzavřena. Mladší z mužů se však časem dostal do finanční tísně, splátky přestal platit a na konci letošního února pojistnou smlouvu vypověděl.

Obviněný po něm tedy požadoval vrátit první platbu. A přes SMS mu posílal výhrůžky. Vše vyvrcholilo 9. března fyzickým napadením útočník na svou oběť křičel a důrazně se domáhal peněz. Napadený muž však u sebe finanční hotovost neměl. Útočník je stíhán na svobodě, hrozí mu až čtyři roky vězení.