Hlídka se neprodleně dostavila do bytu, ve kterém k napadení došlo. Muž byl skutečně pod vlivem alkoholu, dechová zkouška prokázala 1,85 promile. Majitelka bytu požádala svého přítele, aby byt opustil.

Co následovalo, popisuje zástupkyně vedoucího strážníka Hana Nixová: „Muž předal majitelce klíče a začal si chystat věci k odvozu. Přesto, že byl rozčilený, nejevil známky agresivity, šel do vedlejší místnosti a přivřel dveře. Strážník, který ho monitoroval, šel okamžitě za ním, po otevření dveří spatřil, že muž má v ruce kuchyňský nůž a pořezal se na levé ruce. Při zákroku strážníků se ještě stihl pořezat i na pravé ruce. Strážníci okamžitě za použití hmatů, které zabránily dalším zraněním, muže vytáhli ze stísněného prostoru. Znehybnili ho a zahájili první pomoc při masivním krvácení z řezných ran. Poskytované první pomoci se muž stále aktivně bránil, proto jeden ze strážníků do příjezdu záchranářů držel prsty přímo v ráně. Druhý strážník zastavil masivní krvácení tlakovými obvazy na druhé ruce.“

Pro zraněného na místo přijela záchranná služba. „Lékař zdravotnické záchranné služby vyslovil strážníkům poděkování za ukázkovou první pomoc při záchraně života,“ doplnila Hana Nixová.