K přepadení došlo již ve čtvrtek ráno deset minut před půl sedmou hodinou ranní. Policie o něm informovala v pondělí 28. listopadu. „Do čerpací stanice ve Velké Bíteši-Janovicích na ulici Hybešova vstoupil muž ozbrojený dvěma střelnými zbraněmi. Po obsluze požadoval vydání peněz. V prodejně se v době přepadení nacházel kromě obsluhy ještě jeden člověk. Při přepadení nebyl nikdo zraněn,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo byly okamžitě vyjely nejbližší policejní hlídky a vzhledem k blízkosti dálnice D1 dostali informaci také policisté v sousedních krajích. „A to z důvodu okamžitého pátrání po pachateli. Pachatel, jednalo se o muže vysokého zhruba 180 centimetrů, měl na sobě oblečenou černou maskáčovou bundu, modré džíny a na nohách měl bílé sportovní boty,“ popsala policejní mluvčí. Na hlavě měl šedou čepici s kšiltem a nasazenou černou kapuci. Obličej si maskoval nasazeným tmavým respirátorem. Na rukou měl rukavice modré barvy s výrazným bílým nápisem Po loupeži z místa utekl, není vyloučeno, že mohl mít někde v blízkosti čerpací stanice zaparkované vozidlo, se kterým pak odjel.

Ilustrační foto.
Opilec si ve Velkém Meziříčí ustlal přímo na silnici, narazilo do něj auto

Do pátrání po pachateli se zapojila také Letecká služba Policie České republiky a policejní kynologové se služebními psy. „Policisté se obracejí na případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v blízkosti čerpací stanice, projížděli po silnici II/395 kolem čerpací stanice a mají ve svých vozidlech kamerové záznamy, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158,“ zdůraznila Čírtková.

Stejně tak výzva směřuje ke svědkům, kteří by si všimli v blízkosti čerpací stanice něčeho podezřelého, pohybu podezřelých osob nebo vozidel, případně pokud by podle popisu a podle fotografie pachatele z místa činu, tohoto muže poznali. „V žádném případě se muže nesnažte žádným způsobem zadržet, protože může být ozbrojený,“ varuje policejní mluvčí.