„Byl bych velmi opatrný v tvrzení, že šest případů z podzimu lze spojovat se dvěma současnými,“ sdělil třebíčský kriminalista Petr Tomášek.
Co přesně se stalo? V neděli 14. prosince večer na mostě v ulici Marie Majerové na Hájku přiběhl zezadu k chodkyni neznámý muž a pokusil se jí strhnout z ramene kabelku. Napadená si ji ovšem přidržovala, a tak začala přetahovaná. Poberta se ale nedal, kabelku nakonec přece jen strhl a zmizel s ní za mostem v ulici Kpt. Jaroše. Vyděšená žena si kromě šoku odepsala 3250 korun.


O dva dny později, v úterý 16. prosince, tentokrát naopak dopoledne a na frekventovaném místě u lávky za hlavní poštou směrem k ulici Zdislavině, neznámý muž vytrhl procházející ženě kabelku s penězi, doklady a platební kartou. Škoda se vyšplhala na 3400 korun.


Třiatřicetiletá Marcela z Třebíče – Nových Dvorů je docela vyděšená: „Dřív by mě nenapadlo, že se budu bát na ulici, ale v noci už vůbec nevylézám z bytu. Kabelku na čas odložím a doklady a peníze si dám do náprsní kapsy u bundy.“


Zda v Třebíči řádí jeden a ten samý, nebo více násilníků, není jasné. „Těžko říct, zda se jedná vždy o jednoho pachatele. Popis vyděšených žen je vždy velmi kusý, protože samozřejmě funguje moment překvapení. Pokud lze zmínit alespoň něco, pak to, že jde o mladšího muže, který má na sobě rifle a mikinu a na hlavě kapuci,“ upřesnil vedoucí obvodního oddělení třebíčské republikové policie Josef Žák. Před několika týdny na vesměs důchodkyně, a také vždy zezadu, útočil mladší muž s kapucí na hlavě a bral jim rovněž kabelky.


„Doporučuji, aby ženy velmi bedlivě hlídaly své osobní věci, byly všímavé a obezřetné. Za jakoukoliv indicii, která by nás přivedla na stopu pachatele, budeme vděční,“ dodal Žák.