Vloupání měli na svědomí muži ve věku osmnácti a devětatřiceti let z jižní Moravy. Mladší z dvojice byl Brněnska, starší, který byl v minulosti několikrát soudně trestán, a to převážně za majetkovou trestnou činnost, byl hlášen trvale na Uherskohradišťsku. „Jeden z mužů je několikanásobně soudně trestaný recidivista, na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby,“ uvedla k případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Dvojice se vypravila krást celkem třikrát, poprvé v polovině listopadu v Jemnici. Tehdy v ranních hodinách se pachatelé vloupali do prodejny, odkud odcizili zejména tabákové výrobky v hodnotě převyšující částku devadesáti tisíc korun.

Pak se zloději přesunuli do Humpolce, kde opakovaně vykradli jednu trafiku. Poprvé si odnesli mimo jiné cigarety, celá balení tabáku, tabatěrky, baličky a drtičky tabáku, náplně do elektronických cigaret, ale také telefonní dobíjecí kupóny, SIM karty a peníze. Celkem tehdy odcizili zboží za více než půl milionu korun. „Do stejné prodejny v Humpolci se vrátili opět za necelý týden. Tentokrát si odnesli obdobné zboží v hodnotě kolem dvou set padesáti tisíc korun,“ připomněla policejní mluvčí.

Pelhřimovským kriminalistům se podařilo oba podezřelé muže zadržet několik dní po poslední krádeži na Havlíčkobrodsku. „Zahájili jsme trestní stíhání dvou mužů, kteří byli obviněni ze spáchání zločinu krádeže a z přečinu poškození cizí věci, vše ve formě spolupachatelství,“ uvedl vedoucí pelhřimovského policejního oddělení obecné kriminality Luboš Jakoubek.

Obviněným mužům hrozí poměrně vysoký trest. „Za trestnou činnost, ze které jsou oba muži obviněni, lze uložit trest odnětí svobody až na osm let,“ dodal Jakoubek.

Přestože se policistům podařilo oba muže zadržet pouhých několik dní po poslední ze tří krádeží, pachatelé stačili odcizené zboží prodat a peníze z prodeje použít pro vlastní potřebu.