Došlo k tomu v neděli 18. srpna před jednou hodinou v lokalitě, kde v tu dobu probíhala kulturní akce. Neznámý útočník ženu napadl, když se vzdálila do prostoru za prodejní stánek, kde zůstala osamocená. Zezadu ji držel a osahával. „Napadená žena se aktivně bránila a snažila se muži vysmeknout, což se jí po chvíli vzhledem k intenzitě jejího odporu podařilo. Ze sevření muže se vyprostila a utekla. Pachatel poté lokalitu okamžitě opustil,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Vyděšená a značně rozrušená mladá žena požádala o pomoc náhodné lidi, kteří se v okolí v tu dobu nacházeli, a své kamarádky, kteří jí poskytli oporu a přivolali policisty. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. „Policisté napadené ženě zajistili bezpečí a zjistili veškeré dostupné informace k popisu pachatele, po kterém začali v lokalitě ihned pátrat,“ řekla mluvčí.

Podezřelého muže v pondělí dopadli třebíčští kriminalisté. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Třebíčska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček s tím, že obviněný muž v minulosti nebyl soudně trestán.

„Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.