Při jakékoliv výtržnosti, která by ohrozila zdraví diváků nebo průběh zápasu, jí hrozí uzavření stadionu.

Vedení klubu proto nechce nic podcenit. Zvlášť když na Horácký zimní stadion míří rival z Třebíče. Mezi tábory fanoušků obou klubů panuje velká nevraživost.

Navíc podle zdroje, který je o dění v klubu dobře informován, má Dukla vážné obavy z chování hostujících příznivců. Ti údajně chtějí na stadion přinést pyrotechniku, aby narušili průběh zápasu a Jihlava pak musela odehrát dvě utkání na jiném stadionu.

„Chceme zabránit problémům všemi dostupnými prostředky. Okamžitě hodláme trestat jakékoliv porušení návštěvního řádu,“ varuje jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Každý fanoušek bude podroben důkladné osobní kontrole. Na stadion by se neměl dostat nikdo, kdo ponese zábavnou pyrotechniku, vlajku na tyči nebo jiný nebezpečný předmět.

„Prostě věci, které by mohly nějakým způsobem ohrozit zdraví jiných osob či hladký průběh utkání,“ vysvětlil vedoucí marketingu Dukly Dušan Pařil s tím, že veškeré případné škody, které by později musel klub řešit, budou vymáhány po viníkovi v plné výši.

Bezpečnostní agentura, která na zápasech Dukly funguje, nasadí na utkání maximum zaměstnanců a připravena bude také policie.

„Opatření budou stejná jako u každého hokejového zápasu. Posílíme hlídky v ulicích. Na pořádek budou dohlížet desítky policistů,“ uvedl Martin Dušek, mluvčí jihlavské policie. Podle informací Deníku by se však mezi diváky měli pohybovat také nejméně dva policisté v civilu.

Útok na rozhodčího měl soudní dohru

Jihlava nechce nic podcenit proto, že na konci loňské sezony se na Horáckém zimním stadionu nevyvarovala excesu fanoušků. Po třetím čtvrtfinálovém utkání s Chomutovem totiž skupinka domácích příznivců surově zbila hlavního rozhodčího Reného Trombíka.

Kromě již zmíněné podmínky, která má platnost do konce letošního roku, musela Dukla zaplatit ještě pokutu 60 tisíc korun.

Hůře však dopadl jeden z útočníků – David Kuřítko. V červnu totiž jihlavský soudce Zdeněk Chalupa vydal trestní příkaz, kterým výtržníka odsoudil k pěti měsícům a podmíněným osmnáctiměsíčním odkladem. Navíc mu zakázal na rok vstup na jakékoliv sportovní utkání v zemi.

Kuřítko, který má za sebou výtržnosti i na fotbalových utkáních jihlavského FC Vysočina, se však proti verdiktu odvolal.

Čtěte o derby také zde.

Rozhovor s pětaosmdesátiletou legendou jihlavského hokeje, dlouholetým lékařem týmu Milanem Kartůskem, si můžete přečíst v sobotním vydání Jihlavského deníku.

František Jirků, Lucie Kubíková