„K případu došlo v sobotu 5. června v nočních hodinách v lokalitě ulice L. Pokorného. Na počátku vznikl konflikt mezi přítomnými osobami. Šestadvacetiletý muž je obviněn z toho, že fyzicky napadl muže, kterého bil pěstí, kopal do něj a ještě mu dupnul na hlavu,“ informovala krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Napadený muž utrpěl při útoku vážná zranění. Musel být proto neprodleně zdravotnickou záchrannou službou převezený do třebíčské nemocnice. Jeho zranění si vyžádala několik dní hospitalizace. „Vzhledem k razanci útoku mu bezprostředně hrozila těžká újma na zdraví,“ podotkla Kroutilová.

Kriminalisté ve středu zadrželi dva podezřelé muže. "Jeden z nich byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byl vzat do vazby. Druhý zadržený muž byl obviněný ze spáchání přečinu,“ dodala.

Prvním obviněným je šestadvacetiletý muž z Písecka, kterého na základě rozhodnutí soudu policisté eskortovali do věznice. „Za zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví lze uložit trest odnětí svobody na tři až deset let,“ řekl vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.

Agresor byl již v minulosti opakovaně soudně trestaný za násilnou trestnou činnost. „Odpykal si i nepodmíněný trest odnětí svobody, z věznice byl propuštěn vloni na podzim,“ dodala mluvčí.

Z přečinu výtržnictví pak byl obviněný osmnáctiletý muž z Jihlavska, který napadeného muže opakovaně kopl. „V minulosti byl již také soudně trestán, odsouzen byl letos na jaře a až do podzimu příštího roku je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Stíhán je na svobodě,“ informovala Kroutilová s tím, že za výtržnictví mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.