„Zadrželi čtyřiatřicetiletého muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti a umístili ho do policejní cely. Je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže,“ podotkla krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

K odcizení hotovosti došlo kuriózním způsobem. K mladému řidiči, který se před čtvrtou hodinou odpoledne pohyboval u vozidla na parkovišti u čerpací stanice, přistoupil neznámý muž a nejprve se nevinně zeptal, kudy se má vydat směrem na Prahu. Radu obdržel, ale nespokojil se s ní. „Pokračoval v komunikaci nabídkou různého zboží a nenechával se odbýt. Pár kusů zboží poté hodil mladému řidiči do auta a požadoval zaplatit,“ popsala Jana Kroutilová.

V současnosti již podezřelý a v cele umístěný muž chtěl po mladíkovi zaplatit, ten mu vydal menší hotovost, s tím se ale zloděj nespokojil. Když mladík vytáhl peněženku, muž mu ji vytrhl, vzal si z ní české i zahraniční bankovky a odjel. Až poté zavolal mladý řidič na pomoc policii, která drzého zloděje po několika dnech vypátrala. Nekale získaných peněz si tak dlouho neužil.