Událost se měla stát loni 14. září. Obvinění dělníci v lokalitě společně s dalšími kolegy pracovali na nedaleké stavbě. Jak přesně se s dívkou seznámili, není jasné. Podle obžaloby oba muži ve věku devětačtyřicet a devětatřicet let z Brna dívku zatáhli do nedalekého kukuřičného pole, a tam ji znásilnili. Muži zároveň navzájem hlídali, aby je při činu nikdo neviděl.

Podle obžaloby měli obvinění dělníci zneužít bezbrannosti oběti. Žalobce pro ně žádal vazbu, tu ale soud nakonec nenařídil. Místo toho se spokojil s písemným slibem obviněných, že se nebudou vyhýbat trestnímu stíhání a budou k dispozici vyšetřovatelům. Oba také měli být po celou dobu vyšetřování pod pravidelným dohledem úřadů. „Oba obvinění jsou recidivisté, kteří už byli v minulosti souzeni. Ten starší dokonce za znásilnění,“ upozornil Fichtner.

Pouta, zatýkání - Ilustrační foto
Dva dělníci měli znásilnit dívku u Dalešické přehrady. Navzájem se hlídali

Brněnský krajský soud se kauzou bude zabývat zhruba na jaře. Dá se očekávat, že se muži budou hájit tím, že dívka pohlavní styk neodmítla. Jak silné důkazy se podařilo obžalobě poskládat, není zatím jasné. Státní zástupce je o vině obou mužů přesvědčený a navrhuje pro ně tresty mezi osmi až deseti lety. Přestože jim podle trestní sazby může hrozit až dvanáctiletý trest.