K případu došlo v pátek 26. února večer. „Na náměstí ihned vyjely policejní hlídky a strážníci městské policie. Na základě zjištěných informací k popisu pachatelů začali ve městě po podezřelých okamžitě pátrat, do hledání se zapojil také policejní psovod,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Případ převzali třebíčští kriminalisté a na dopadení pachatelů úzce spolupracovali s policisty z obvodního oddělení. „. V krátké době se jim podařilo natipovat podezřelé muže. Tři z nich dopadli ve městě ještě do půlnoci a čtvrtého muže důvodně podezřelého ze spáchání násilného trestného činu policisté vypátrali a zadrželi v Třebíči následující den dopoledne,“ uvedla Jana Kroutilová.

Všichni čtyři zadržení byli obviněni z toho, že na ulici přepadli devatenáctiletého muže a chtěli mu vzít tašku a hodinky. „ Po předchozí vzájemné dohodě ho jeden z nich prostřednictvím komunikace na sociální síti vylákal na náměstí, kde ho všichni fyzicky napadali s cílem zmocnit se jeho věcí. Snažili se mu strhnout jeho příruční tašku a vzít hodinky, čemuž se přepadený muž aktivně bránil. Vyhrožovali mu, opakovaně ho udeřili a kopali, přičemž se následně podařilo napadenému utéct a schovat se u svých známých,“ popsala mluvčí Kroutilová. Útočníci po činu z místa utekli.

Kriminalisté shromáždili důkazy a na jejich základě poté policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyř mladých mužů, jeden je z Třebíče, dva z Brněnska a jeden z Jihlavska. „Muži ve věku mezi osmnácti a jednadvaceti lety byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže spáchané ve spolupachatelství,“ řekl Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Tři z obviněných již byli v minulosti soudně trestáni, přičemž dva z nich za násilnou trestnou činnost.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil vedoucí třebíčských kriminalistů.