Přečtěte si také článek o řádění zloděje na Znojemsku: Přepadl banku v helmě a s pistolí

Šlo o motorku s kapotáží červené barvy, měla poškozený přední blatník. „Prý mu do něj někdo před tou bankou trochu bouchl autem. A na značce prý měl přelepené písmeno nebo číslici. Tak se to aspoň po Jemnici vykládá,“ vylíčila události sedmašedesátiletá důchodkyně Anna.


„Jednalo se o česky mluvícího muže vysokého 180 až 185 centimetrů, atletické postavy, měl tmavé oči. Oblečen byl do černé látkové bundy do pasu, modrých riflí. Měl černé kožené boty, černý látkový batoh a modrou motoristickou přilbu se stříbrnými pruhy,“ popsal lupiče mluvčí třebíčské republikové policie René Novotný.


Podle místních lidí se lapka v bance objevil už hodinu před akcí, pak ale odešel, zřejmě jej něco vyrušilo. Nakonec se ovšem vrátil a „věc“ dotáhl do konce.
Shodným způsobem někdo loupil v pobočce Komerční banky v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku 27. srpna, tedy zhruba před měsícem. I tady vešel muž s přilbou na hlavě a s pistolí v ruce si vynutil vydání několika desítek tisíc korun. Podle svědeckých výpovědí byli pachatelé téměř shodné výšky. Zda oba případy spolu souvisejí, zatím policisté nechtějí příliš komentovat: „Je to jedna z vyšetřovacích verzí, ale v tuto chvíli k tomu nebudeme více uvádět,“ reagoval mluvčí Novotný.


Policie žádá všechny případné svědky, kteří se v uvedené době nacházeli v místě jemnického přepadení či blízkém okolí a mají bližší informace k osobě pachatele nebo dokáží říci cokoli nového k motorce, na které odjel, aby co nejdříve kontaktovali policii na tísňovou linku čísla 158.

Seznam loupežných přepadení bank za poslední 3 roky na Třebíčsku
DOSUD ŽÁDNÝ NEBYL OBJASNĚN

Únor 07 ČS Mor. Budějovice do 100 tisíc

Červen 07 ČS Mor. Budějovice (bankomat uvnitř) 1,5 milionu

Prosinec 07 ČS Jaroměřice do 100 tisíc

Leden 08 ČS Jemnice do 100 tisíc

Únor 09 ČSOB Třebíč 700 tisíc

Červenec 09 ČS Hrotovice do 100 tisíc

Září 09 KB Jemnice nad 65 tisíc