Žena utrpěla bodné zranění v oblasti břicha a musela být převezena do nemocnice. Muž si poté zřejmě uvědomil, co udělal, a v jednom z pokojů domu obrátil nůž proti sobě. Byl na místě mrtvý. Případ si převzali krajští kriminalisté a událost prověřují jako pokus o vraždu a sebevraždu.

„Vzhledem k tomu, že je případ teprve v prověřování a jde o rodinnou tragédii, nebudeme k němu poskytovat bližší informace," sdělila jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podle informací Deníku si bývalý manžel do domu nůž přinesl. Co se přesně v domě stalo, zatím není jasné. Ke konfliktu mezi mužem a ženou zřejmě došlo po předchozí hádce. Poté, co muž svou bývalou choť bodl, vyběhla zraněná žena na ulici. Sousedé, kteří jí pomohli přivolat pomoc, se včera k události nechtěli vyjadřovat.

Žena musela být ošetřena v nemocnici, ale v ohrožení života nebyla. Vzhledem k tomu, že kriminalisté případ prověřují pro pokus o vraždu, musel muž ženu bodnout do míst, kde se nacházejí životně důležité orgány, a musel vědět, že jí tím může způsobit smrt.

Jaký byl motiv činu, také není zřejmé. Sousedé si myslí, že negativní roli sehrál i alkohol. Žena si s bývalým manželem údajně užila své. Muž zřejmě také neunesl rozvod.

Pokud kriminalisté případ uzavřou jako pokus o vraždu, budou muset nakonec případ odložit, protože pachatel vyřešil situaci sebevraždou. Nebudou mít tedy koho obvinit.