„Za spáchanou trestnou činnost lze obviněným mužům uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedl vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček.

A jak noční lup vypadal? Dvojice začala v Třesově, kde vnikla do objektu u haly, kde bylo uskladněné dříví, kterým pohrdla a nic nezcizila. Pak se pokusila dostat do skladu materiálu, což se nepovedlo. Kolem půlnoci proto zamířila do Hartvíkovic. Zalíbil se jí zaparkovaný Volkswagen Transporter. Pachatelé mu rozbili okno a vybrali z něj různé nářadí, přístroje a další věci. Tady už byli „úspěšní“, přišli si na hodnotu přes 60 tisíc. Poničením auta způsobili další škodu. Nad ránem se zloději vydali ještě do Rouchovan. Vloupali se do hospodářského stavení, kde sebrali různé věci jako křovinořez, kabely, ponorné čerpadlo či brusku. Navíc poničili dveře a okna.

Co ukradli, se snažili prodat. U některého nářadí se jim to podařilo. „Většinu odcizených věcí však policisté zajistili a předali zpět majitelům,“ dodala třebíčská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ilustrační foto
Vyryl metrovou rýhu do laku zaparkovaného fordu. Policie ho vypátrala