V bankomatu je díra od rozbrušovačky

„Stalo se to mezi půl čtvrtou a pátou hodinou brzy ráno,“ sdělil Marek Tarkay, jeden z dělníků, který pracuje právě v budově, ve které spořitelna sídlí. Objekt prochází rozsáhlou rekonstrukcí a stavební práce tam probíhají od samého rána do pozdního večera. „Kudy sem vlezli nebo vlezl – není totiž jisté, kolik jich bylo – to nevíme. Jasné je, že dveře vepředu vypáčené nebo rozbité nebyly. Ani okna. Dá se sem vejít ještě zadem, ale tam bývá zamčeno,“ vysvětlil Tarkay.

„Náš stavbyvedoucí v pondělí zhruba ve třičtvrtě na osm ráno odsud vyhnal divného chlapa. Tou dobou je spořitelna ještě zavřená a on si sem klidně vešel do vestibulu. Dveře byly otevřené, nosili jsme zrovna materiál. Rozhlížel se na všechny strany, a když se šel kouknout i po schodech dolů, co vedou k tomu zadnímu východu, stavbyvedoucí zakročil. Chlap se ohradil, že se jen rozhlíží,“ podal podrobný výklad Tarkay. Podle něj i okolostojících pracantů to musela být hlučná a nepřehlédnutelná akce. „Představte si, že je v bankomatu díra udělaná flexkou. To přece jiskry jen lítají,“ shodli se.

Rušil spánek souseda

Radko Čermák, který bydlí hned v sousedství, zaznamenal o půl čtvrté ráno rachot. Myslel si, že dělníci už začali pracovat. „Tak jsem si zavřel okno, aby mě ten rámus nerušil. Kde by mě napadlo, že ta rozbrušovačka patří zlodějům? Pikantní je, že tam snad byl v rámci oprav vypnutý kamerový systém. Jo a ty zadní dveře – to nikdo ráno nebyl schopen odhadnout, jestli byly zamčené nebo ne,“ zmínil Čermák.

Ředitel pobočky České spořitelny v Moravských Budějovicích Ivo Resl se nechtěl příliš vyjadřovat. „Nepovím vám ani sumu, ani podrobnosti. Celá věc je v šetření,“ sdělil.

Třebíčští policisté, kteří případ vyšetřují, sdělili pouze přesný popis podezřelého muže (viz strana 5, černá kronika) a kdy se událost odehrála. To, jestli byl jeden či zda pracovali ve skupině, rovněž nekomentovali. I přesnou výši lupu odmítli specifikovat.

O této události jsme již informovali zde.