"Na základě operativního šetření se nám podařilo natipovat podezřelou osobu. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti jsme zadrželi v Brně. Jedná se o muže ve věku kolem padesáti let. V současné době případ dále prověřujeme," řekl David Spilka, zástupce vedoucího Územního odboru Policie ČR Havlíčkův Brod.

Policie ČR provedla opětovnou prohlídku všech budov areálu nemocnice, žádný podezřelý předmět nalezen nebyl, tudíž bylo vyloučeno jakékoliv nebezpečí pro brodskou nemocnici. Ta se tak vrací do běžného režimu.

Souhrn událostí

V pátek v šest hodin ráno se znovu ozval anonym, který oznámil uložení bomby v havlíčkobrodské nemocnici. Svoji hrozbu tak zopakoval po zhruba třinácti hodinách. Ve čtvrtek v 17 hodin se totiž ozval poprvé. Nemocnici opět prohledali policisté se psy. Na místě byli také hasiči.

Čtyři stovky pacientů a tři sta zaměstnanců muselo ve čtvrtek večer narychlo opustit hlavní budovu havlíčkobrodské nemocnice.

„Asi v sedmnáct hodin jsme přijali anonymní oznámení, že je zde bomba," uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo. „Pacienty včetně personálu jsme proto převáželi do ostatních budov v areálu nemocnice," upřesnila Černo.

Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové odvezly sanitky osm pacientů ve vážnějším stavu do nemocnice v Jihlavě. „Jsou to pacienti z jednotky intenzivní péče, oddělení ARO a z dětského oddělení," řekla Filová.

Policisté začali hned s prohledáváním budovy a zajišťovali také okolí nemocnice. Žádnou výbušninu ale nenašli. Pacienti se tak mohli ve čtvrtek pozdě večer vrátit do svých pokojů.

V pátek ráno bylo v havlíčkobrodské nemocnici 374 pacietů a s nimi i stovky zaměstnanců.

Podle informací Deníku se v pátek nemocnici ozval tentýž hlas jako ve čtvrtek v podvečer a měl říci něco ve smyslu: "Když vám to včera nestačilo, ta si to zopakujeme".