Právě tato televize na podzim 2006, krátce před parlamentními volbami, odvysílala o případu první reportáž.

„Od první až do poslední schůzky jsem byl vybaven záznamovou technikou. Všechny schůzky jsou zdokumentovány,“ řekl soudu Vébr. Jak k takové spolupráci došlo? Na Vébra se měl obrátit sám Řičář s tím, že si neví rady, protože jej bývalý starosta Budišova Ladislav Péťa měl nutit k odchodu ze společnosti Bono Publico. Vébr pak Řičáře zavedl za svým známým z protikorupční policie a zároveň jej seznámil s reportérem TV Nova Jankem Kroupou, se kterým se znal z dřívějška. Kroupa poté Vébra obsadil do role agenta, který se scházel na schůzkách společně s Péťou a Řičářem. Vše tajně nahrával, zároveň ale hrál i aktivní roli člověka, který měl Řičáře ve společnosti Bono Publico vystřídat. „Mým úkolem nebylo páchat trestnou činnost, jen ji dokumentovat. Kroupa mne na každé jednání instruoval, na co by bylo dobré se zaměřit, jakou otázku položit,“ vypověděl Vébr.

Jeden z úkolů zněl sejít se s obžalovaným Zdeňkem Doleželem, protože Kroupa chtěl zjistit, zda má na kauze podíl.

„Doležel pro mě byl zajímavou postavou, zajímalo mě, jaká byla jeho role,“ vysvětlil Kroupa, který před senátem v Třebíči v úterý rovněž vypovídal.

Protikorupční police se na scéně podruhé objevuje někdy v polovině roku 2006. Na jednu ze schůzek přivedl podle Vébra policisty z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Kroupa s tím, že Řičářovi hrozí nebezpečí. Od té doby policie na případu pracovala paralelně. Vébr přiznal, že poté dostával instrukce i od ní.

„Byl jste si vědom, že manipulujte dějem, který se ještě nestal?“, ptali se svědka obhájci obžalovaných, Doležela a Miloslava Řehulky. „Ne,“ odpověděl Vébr.

Podle Kroupy hrál Vébr „roli někoho, kdo není“. Zčásti si svůj scénář určoval sám, zčásti byl instruován reportérem. Ten prý chtěl pouze zjistit, zda skupina kolem Péti chystá vytunelování evropských dotací na opravu zámku v Budišově. O tom také byla odvysílaná reportáž. Policejní vyšetřování ale žádné machinace s penězi nepotvrdilo a trestní stíhání proti aktérům případu bylo zastaveno. Nyní sedí na lavici obžalovaných Doležel s Řehulkou za to, že se měli nějakým způsobem podílet na vymáhání účetnictví společnosti Bono Publico z architekta Řičáře po jeho odchodu z ní. Většina svědků ale dosud vypověděla, že bývalého Doleželova zástupce z Úřadu vlády Řehulku vůbec nezná.