Vsobotu 5. března krátce před osmou večer zalarmoval policisty dvaatřicetiletý muž. Oznámil, že neví, kde je jeho o šest roků mladší přítelkyně. „Poslala mu dopis, že si sáhne na život. Policistům zHrotovic se ji podařilo nejprve kontaktovat doma. Na další výzvy ale nereagovala, vzala si léky a odjela zdomů,“ popsal situaci třebíčský mluvčí republikové policie René Novotný.

Začalo pátrání, do kterého se zapojilo patnáct policistů. Podařilo se jim lokalizovat telefonický hovor, vpůl desáté večer mladou ženu našli vBřezníku. Vzhledem ktomu, že vsobě měla taky alkohol a panovala obava o její zdraví, přivolaný lékař ze záchranky rozhodl o jejím převozu do psychiatrické léčebny vJihlavě.

Na druhém konci Třebíčska, vRadoníně, spustili pro místní nevídanou pátrací akci jen o pár hodin později.

Ve vsi byl ples a čtyřiadvacetiletý přespolní mladík svému mladšímu bratrovi vneděli ve dvě ráno poslal na mobil esemesku, že ztratil důvod žít. Vmrazu jen tak nalehko vsaku zmizel do tmy. Duchapřítomný bratr nelenil, zavolal na policii a začalo hledání. Zapojili se samozřejmě muži, kteří byli na plese, hasiči a dobrovolníci zBrtnice, Bransouz či Přibyslavic, profesionální hasiči zTřebíče, dvacet sedm policistů zněkolika oddělení včetně čtyř psovodů. „Naši chlapi, co byli na plese jen tak nalehko, se honem běželi převléct domů do teplejšího. A protože byla zima, rychle se všichni dali do pátrání, měli strach, aby kluk někde vlese neumrzl,“ popsala starostka Radonína Věra Kudrnová stím, že pohřešovaného znali.

Ve třičtvrtě na osm ráno mladíka bez známek zranění našli na autobusové zastávce vsousední Nové Brtnici. Podle starostky mu došlo, jaké pozdvižení jeho textovka způsobila, až když nasedal do policejního vozu. Zkratové jednání zřejmě způsobil rozchod sdívkou. I tohoto potenciálního sebevraha nakonec přivolaný lékař doporučil převézt na jihlavskou psychiatrii.

„Policisté by chtěli poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se akce zúčastnili i starostce Radonína Věře Kudrnové za vynikající pomoc, díky které jsme pohřešovaného nakonec našli,“ dodal mluvčí policie Novotný.