Asi největší karambol šetřili před polednem u Čechočovic. Z hlavní silnice I/23 ve směru od Červené Hospody odbočovala toyota. Tu přehlédl volkswagen a došlo ke srážce. Jeden z účastníků si způsobil pohmožděniny od bezpečnostních pásů, lékařské ošetření na místě si ale nevyžádal. Celkem opravy vyjdou podle předběžného odhadu na 140 tisíc.

Kolem jedné odpoledne vyjížděli hasiči na žádost policie do Třebíče. Na Vaňkově náměstí otevírali byt, kde se nacházel jeho majitel v důchodovém věku již bez známek života. Lékař neshledal cizí zavinění, byla nařízena jen zdravotnická pitva.

Navečer v pět hodin, kdy teploty gradovaly, se srazila dvě auta u Ocmanic. Naštěstí šlo pouze o „plechařinu“, nikdo si neublížil. Na místě zasahovali policisté, místní firmy a hasiči, kteří pomohli s naložením aut na odtah.

Ve 21 hodin měli hasiči signalizovaný požár z Mann-Hummelu v Nové Vsi. Po příjezdu jednotky se však ukázalo, že jde o planý poplach. Jedna z uzavřených místností se vlivem vysokých teplot, které teď panují, vyhřála natolik, že se aktivovalo protipožární čidlo.

Po celou sobotní noc policisté přijímali napříč okresem stížnosti na hluk z různých soukromých párty. „Je vedro, lidi mají dovolené, a tak pořádají grilovačky a podobně, u kterých je veselo. Jejich sousedé zase v noci chtějí vyvětrat a spát u otevřeného okna,“ popsal situaci policista na krajském dispečinku Policie ČR v Jihlavě.