VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

včera 15:01

Trik s nohavicí recidivistovi nevyšel

Třebíč – Ten pokus zkrátka nevyšel a recidivista si zadělal na velké problémy. Zmíněný muž přišel v pátek 9. listopadu po deváté hodině večer v Třebíči do obchodního domu v Brněnské ulici a odcizil powerbanku. 

10.11.2018

Policisté budou častěji kontrolovat chaty

Vysočina – Množství rekreačních oblastí a venkovský ráz, to je pro Kraj Vysočina charakteristické. Policisté se tak více než kde jinde zaměřují na kontrolu chatových oblastí.

10.11.2018

Rodiče za smrt chlapce nemohou. Trest hrozí kominíkovi

Vysočina – Manželé Jiří a Iveta Moravcovi z Havlíčkova Brodu nemohou za smrt jejich syna, který se otrávil v lednu před čtyřmi roky oxidem uhelnatým ze špatně udržovaného plynového kotle v koupelně.

AKTUALIZOVÁNO
8.11.2018

Pád mostu ve Vilémově: Soud poslal do vězení stavbyvedoucího

Vysočina – Za tragický pád mostu ve Vilémově na Havlíčkobordsku ze září 2014, pod jehož troskami tehdy zemřeli čtyři dělníci, může podle Okresního soudu v Havlíčkově Brodě pouze jeden z deseti obžalovaných. Soudkyně Hana Doubková rozhodla, že je to stavbyvedoucí firmy Bögl a Krýsl Josef Spour, který byl zodpovědný za podpírání mostu, a za obecné ohrožení z nedbalosti dostal čtyři roky nepodmíněně do věznice s ostrahou a pět let zákaz činnosti.

5.11.2018

Zaparkované auto na sídlišti někdo poškrábal

Třebíč - Třebíčští policisté hledají člověka, který poškodil automobil zaparkovaný na sídlišti v ulici Okružní v Třebíči.

2.11.2018

Muž bezdůvodně srazil cyklistu z kola

Třebíč - Cyklistu, který projížděl Budíkovicemi u Třebíče, udeřil bezdůvodně chodec. Cyklista upadl a zranil se.

2.11.2018

Na stavbě v Třebíči pracovali turisté

Třebíč – Celkem třináct nelegálně pracujících zahraničních dělníků odhalila mobilní hlídka celníků na jednom ze stavenišť v centru Třebíče.

29.10.2018

Muž vraždu prodavačky v Moravských Budějovicích plánoval

Moravské Budějovice – Sobotní brutální vraždu prodavačky v centru Moravských Budějovic na Třebíčsku má mít na svědomí čtyřicetiletý bývalý přítel oběti. Motivem dopředu plánovaného činu byly podle policie s největší pravděpodobností osobní spory.

28.10.2018

Ze stodoly zloděj ukradl štěpkovač

Přešovice - Stodolu v Přešovicích navštívil zloděj. Odcizil nabíječku akumulátorů a štěpkovač dřeva.

27.10.2018

První letošní vražda na Vysočině: Ubodaná prodavačka

Moravské Budějovice – V sobotu dopoledne byla v centru Moravských Budějovic na Třebíčsku v prodejně s elektronikou ubodána prodavačka. Podle informací Deníku má čin na svědomí její bývalý přítel Marcel F. z Moravských Budějovic, kterého policie zadržela. Na Vysočině jde o první letošní vraždu.

26.10.2018

Senior nechal na pultu peněženku, přišel o 26 tisíc. Poznáte muže na fotografii

Třebíč /FOTOGALERIE/ – Byl to smolný čtvrtek 11. října pro seniora, který si ráno v devět hodin po zaplacení v supermarketu ve Znojemské ulici v Třebíči zapomněl na pultu peněženku. Když to zjistil a vrátil se pro ni, už tam neležela. Nálezce si ji totiž ponechal.

25.10.2018

Muž se zbraní v ruce vyděsil lidi v třebíčské ulici

Třebíč – Opilý muž se zbraní v ruce vyděsil místní lidi v třebíčské ulici U Kuchyňky. Přivolali policii. 

22.10.2018

Opilý recidivista chtěl v Třebíči vykrást knihovnu

Třebíč – Opakovaně soudně trestaný recidivista chtěl v pátek večer vykrást Městskou knihovnu v Hasskově ulici v Třebíči. Budova byla v tu dobu volně přístupná veřejnosti.

18.10.2018

Agresivní útočník napadl na ulici náhodně jiného muže

Třebíč - Agresivní útočník v Třebíči bezdůvodně napadl a zranil náhodného muže, který se bavil se svými přáteli. K incidentu došlo v pondělí 15. října před desátou hodinou večer na Karlově náměstí.

17.10.2018

Sexuální agresor, který v Třebíči napadal ženy, už je ve vazbě

Třebíč – Třebíčským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který se v pátek 12. října dopustil v Třebíči v Kofránkově ulici sexuálního útoku vůči mladé ženě. Dvacetiletý mladík skončil v policejní cele.

16.10.2018

Padělky cigaret skončily u celníků

Pelhřimov – Na Celním úřadu pro Kraj Vysočina skončily padělané cigarety, které byly zabrány občanu Slovenské republiky a o nichž, neboť nebyly označeny tabákovými nálepkami, následně rozhodoval pelhřimovský okresní soud.

12.10.2018

Nemohla chodit ani mluvit. Už v osm hodin ráno. Silně opilá skončila na záchytce

Třebíč - Osm hodin ráno, pátek 12. října. Personál restaurace u vlakového nádraží volá policii. Důvod? Značně opilá žena, která se chová poněkud nevhodně.

11.10.2018

Falešná postižená okradla seniora. Policie hledá svědky

Náměšť nad Oslavou - Žena, která předstírala, že je postižená, okradla seniora o peněženku. Přímo na parkovišti před obchodem v Náměšti nad Oslavou.

11.10.2018

Zloděj vzal ze zemědělských strojů kardany

Ocmanice - Policisté pátrají po zloději, který kradl v Ocmanicích. V době od konce září do úterního odpoledne 9. října vnikl na oplocenou zahradu u rodinného domu a odcizil čtyři kusy kardanů ze zaparkované zemědělské techniky.

7.10.2018

Nezastavily ho ani mříže. Z chaty ukradl pití za tři stovky

Čechočovice – Ani mříže nezastavily zloděje, který se v období od konce září do 6. října tohoto roku vloupal do chaty v katastru Čechočovic.

6.10.2018

Tragédie v Jihlavě: Muž spadl z mostu a zabil se

Jihlava - K tragické události došlo v pátek večer v Jihlavě. Po pádu z mostu a střetu s autem tam zemřel zemřel jeden člověk.

4.10.2018

V Okříškách někdo posprejoval vlak

Okříšky - Policisté hledají člověka, který v Okříškách posprejoval vlak. Na vlakovém nádraží posprejoval tři vagony odstaveného osobního vlaku.

4.10.2018

Kněz z Valče dostal trest za smrt muže na faře

Třebíč, Valeč - Římskokatolický duchovní a administrátor farnosti ve Valči u Hrotovic na Třebíčsku Michal Seknička je podle Okresního soudu v Třebíči zodpovědný za smrt devětašedesátiletého muže z Ostravska.

3.10.2018

Poznáte muže na záznamu? Policisté neví, o koho jde

Třebíč - Policisté se snaží zjistit totožnost muže, kterého při vloupání do automobilu v Třebíči. zachytila kamera.

1.10.2018

Řidič si dal před jízdou burčák

Stařeč - Na Jakubském náměstí ve Starči kontrolovali v pátek 28. září řidiče policisté. Po jedenácté hodině večer zastavili vůz Seat Ibiza a dvaatřicetiletému řidiči dali dýchnout. Výsledek? Jedno promile alkoholu.

26.9.2018

Muž vyhozený z hospody rozbil okno a dveře

Jemnice - Policisté prověřují případ výtržnictví, ke kterému došlo na Jemnicku.

26.9.2018

Policisté už vědí, jak muž zemřel

Třebíč - Policisté už mají výsledky soudní pitvy muže, jehož mrtvé tělo našla 8. září náhodná kolemjdoucí v remízku nad hřištěm ve Sportovní ulici v Třebíči.

25.9.2018

Podvodníci slibovali miliony, ženám zbyly oči pro pláč

Vysočina – Policisté na Vysočině aktuálně řeší dva podobné případy. Podvodníci na sociálních sítích získali od důvěřivých žen stovky tisíc. Jedna z nich se kvůli tomu zadlužila.

24.9.2018

Dvojice drsně přepadla obyvatele rodinného domu

Třebíčsko - Kriminalisté velmi rychle objasnili drsné loupežné přepadení, ke kterému došlo minulý týden na Jemnicku. Muž se ženou tam v jedné z obcí vnikli do domu, kde muž fyzicky napadl oba obyvatele. Dvojice se poté zmocnila peněz a dalších věcí a utekla.

24.9.2018

Opilá žena se dobývala do azylového domu. Zasáhnout museli strážníci

Třebíč - Azylové domy mají svá pravidla. Jedním z nich je abstinence. Kdo si přihne, dovnitř nesmí. V Třebíči to ale jedna z klientek nechtěla pochopit.

19.9.2018

V Odunci někdo ukradl plastovou popelnici

Hrotovice - Policisté z obvodního oddělení v Hrotovicích se zabývají odcizením plastové popelnice. V průběhu minulého týdne ji v obci Odunec někdo ukradl před jedním z tamních domů. Majiteli odcizené popelnice pachatel způsobil škodu ve výši sedmi set korun.

17.9.2018

Manžel rozdával facky nejdřív doma, pak v restauraci

Hrotovice - Emoce cloumaly v sobotu 15. září večer jednatřicetiletým mužem z Hrotovic.

17.9.2018

Z prodejny zloděj odnesl cigarety a alkohol

Rapotice - Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do prodejny v Rapoticích.

13.9.2018

Jízdní kolo zloděj z budovy ukradl za bílého dne

Okříšky - Hledá se ukradené jízdní kolo. Ke krádeži došlo v pondělí 10. září v době mezi sedmou hodinou ráno a polednem v Okříškách.

12.9.2018

Kamaráda přivezli na diskotéku v nákupním vozíku

Třebíč - V nákupním vozíku přivezli dva mladíci kamaráda až na Karlovo náměstí před diskotéku. Vozík ponechali venku a šli se bavit.

11.9.2018

Někdo v noci v Třebíči vykrádá zaparkovaná auta

Třebíč - Někdo v Třebíči vykrádá opuštěná auta. V noci z neděle 9. září na pondělí se vloupal do automobilu Škoda Octavia, který stál na ulici Bezručova.

7.9.2018

Neznámý útočník týrá zvířata. Posekal dobytek mačetou

Vysočina – Brutální případy týrání krav a mladého býka řeší na Statku Doubravka u Chotěboře. Neznámý útočník, po kterém policie stále pátrá, pořezal dobytek nejspíše mačetou.

6.9.2018

Jen v tištěném Deníku – Pes zabiják zaútočil na jiného psa, ten nepřežil

Jihlava - Venčení domácího mazlíčka se pro rodinu z Jihlavy tento týden změnilo v děsivý zážitek na jehož konci byla smrt pětileté fenky Lejdynky (rasa kavalír).

5.9.2018

Kriminalisté dopadli muže, který přepadl na ulici ženu

Třebíč - Kriminalistům se podařilo objasnit závažný případ loupežného přepadení, ke kterému došlo v druhé polovině srpna v Třebíči. Cizinec přepadl na ulici náhodnou ženu, které se snažil vzít její věci. Podezřelého muže kriminalisté vypátrali a zadrželi. Čtyřiadvacetiletý cizinec je vazbě.

2.9.2018

Policie hledá řidiče, který naboural auto a ujel

Moravské Budějovice - Auto zaparkované před domem v ulici Havlíčkova v Moravských Budějovicích naboural jiný řidič. Z místa odjel, aniž by celou věc oznámil.

30.8.2018

Jen v tištěném Deníku - Nové informace k případu napadení hokejisty Melenovského

Jihlava – V pátečním vydání Jihlavského deníku a všech ostatních mutacích na Vysočině přineseme nové informace k případu napadení bývalého hokejisty Dukla Jihlava a současného trenéra pelhřimovských hokejistů Marka Melenovského, k němuž došlo letos v červnu na jihlavském Masarykově náměstí v Jihlavě.

30.8.2018

O víkendu chystají policisté bezpečnostní akce. Dohlédnou na řidiče i chodce

Vysočina – Zvýšený provoz očekávají policisté poslední prázdninový víkend. I letos proto budou až do příštího týdne posíleny hlídky z důvodu rizika vyššího počtu nehod.

29.8.2018

Sexuolog Weiss odešel od soudu znovu s podmínkou

Vysočina – Sexuolog Petr Weiss z Prahy byl už podruhé Okresním soudem v Pelhřimově odsouzen k podmínce za to, že v září před dvěma lety zavinil tragickou dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé a jeden člověk byl těžce zraněn. Tehdy šlo o členy jedné rodiny.

28.8.2018

Opilý muž málem sjel ze srázu v ulici Marie Majerové

Třebíč - Chybělo málo, a opilý muž by při vyjíždění z parkoviště v ulici Marie Majerové málem sjel z přilehlého srázu.

27.8.2018

Zákazník nemá mobil, ani peníze. Neplaťte předem, varuje policie

Moravské Budějovice - Chtěl koupit mobilní telefon, natrefil ale na podvodníka. Muž z Moravských Budějovic přišel o 6600 korun.

24.8.2018

Řidič měl přes čtyři promile

Polná – V rámci běžné kontroly odhalili policisté v Polné silně opilého řidiče. Šestapadesátiletý muž usedl za volant i přesto, že měl více než čtyři promile alkoholu v dechu.

23.8.2018

Soud zprostil obžaloby Libora Joukla a Jana Míku. Kauza ale nekončí

Jihlava – Okresní soud v Jihlavě ve čtvrtek zprostil obžaloby ředitele krajských silničářů Jana Míku a bývalého krajského politika Libora Joukla, kteří měli údajně zmanipulovat veřejnou zakázku na sypače pro krajské silničáře v roce 2009.

23.8.2018

Chlap na malém motocyklu nadýchal tři promile

Výčapy - Malý motocykl Jawa bez registrační značky neušel pozornosti policejní hlídky. Řidiče motocyklu policisté zastavili ve středu 22. srpna kolem půl šesté večer ve Výčapech.

22.8.2018

Muž se dvěma promile budil před soudem veřejné pohoršení

Žďár nad Sázavou – K budově okresního soudu vyjížděli v úterý 21. srpna po desáté hodině dopoledne žďárští policisté. V místě se pohyboval zjevně opilý muž, který hlasitě vykřikoval vulgární výrazy.

22.8.2018

Rozsudek v kauze sypače padne možná už ve čtvrtek

Jihlava – Rozsudek v kauze údajně zmanipulované a předražené zakázky na nákup sypačů pro krajské silničáře v roce 2009 by mohl před Okresním soudem v Jihlavě padnout už ve čtvrtek. Ve středu dopoledne po ukončení závěrečných řečí to oznámil předseda senátu Zdeněk Chalupa. Jisté to ale není. Jde o předběžný termín, který soudce ještě může vzhledem ke složitosti věci změnit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT