Koncem ledna roku 2024 si vyjela velká rodina Zdeňka Műllera na dovolenou do italských Alp, aby si společně zalyžovali. Otec čtrnáctiletého Kuby, starších bratrů Adama a Honzy a zároveň nevlastní táta dospělé Natálie a Báry však na svahu utrpěl velice vážné zranění s masivním krvácením do mozku.

Nikdo nečekal, že jeho konec přijde tak rychle. Nejhůř smrt táty nese nejmladší 14letý Kubík, který žije s maminkou. Ostatní děti jsou už dospělé.

Osudová dovolená v Alpách

„Manžel naší maminky Jitky a náš nevlastní, ale milovaný jako vlastní tatínek, utrpěl velice vážné zranění. Helikoptérou byl ze sjezdovky transportován v bezvědomí do nejbližší nemocnice, kde upadl do kómatu,“ říká nevlastní dcera Natálie. Pro svou maminku a nejmladšího Kubíka založila sbírku na Donio.

Po třech týdnech byl Zdeněk, stále v kómatu, leteckou záchrannou službou transportován do České republiky. Od začátku však nebyla prognóza jeho zdravotního stavu vůbec příznivá. Poškození mozku bylo příliš velké.

Snaha o probuzení z kómatu

Sbírka byla původně založena proto, aby se pro Zdeňka vybralo potřebné množství peněz na rehabilitace. Po nehodě byl umístěn na oddělení chronické a resuscitační péče v Neratovicích, které je určeno pro pacienty po mozkových příhodách, traumatech či s neurologickými chorobami.

Pouhý den po založení sbírky však bohužel Zdeněk Műller zemřel. Podle rodiny bylo jeho úmrtí i přes nepříznivé prognózy náhlé a nečekané.

„Maminka za Zdeňkem plánovala dojíždět jednou až dvakrát týdně. Chtěla mu být na blízku a pomocí bazální stimulace (vědecký pedagogicko-ošetřovatelský koncept, který podporuje lidské vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti člověka - pozn. red.) se snažit přispět alespoň k malému zlepšení jeho zdravotního stavu. Dnes ale žádáme o pomoc především pro ni a pro Kubíka, abychom jim pomohli ulehčit nelehkou životní situaci,“ prosí ve sbírce pro svou maminku dcera Natálie.

Maminka sama bojuje s rakovinou

Po smrti svého manžela se maminka pozůstalých dětí stala jedinou živitelkou rodiny. To ovšem není jediná starost, kterou Jitka Műllerová má. V současné době totiž není ani ona ze zdravotních důvodů schopna pracovat na plný úvazek. Před pěti lety totiž prodělala rakovinu prsu, prošla chemoterapií, ozařováním a biologickou léčbou.

„Nyní, po čtyřech letech od vyléčení, si bohužel vyslechla úplně stejnou diagnózu. V současné době se stále léčí a prodělává biologickou léčbu,“ hovoří o zdravotním stavu maminky dcera Natálie.

close Manželka Jitka před pěti lety bojovala s rakovinou. Aktuálně s ní bohužel bojuje znovu. info Zdroj: Se svolením Natálie Miřejovské zoom_in Manželka Jitka před pěti lety bojovala s rakovinou. Aktuálně s ní bohužel bojuje znovu.

Komu sbírka pomůže?

Ač měla sbírka původně pomoci především samotnému Zdeňkovi, aby se lépe zotavoval a výhledově probudil z kómatu, nyní se peníze vybírají na jeho manželku Jitku Műllerovou. Dcera ve sbírce žádá o pomoc hlavně se splácením hypotéky, kterou její maminka stále platí, ale také o příspěvek na volnočasové aktivity Kubíka.

Do sbírky se zapojilo už přes 700 lidí, kteří dohromady přispěli přes 700 tisíc korun. Libovolný příspěvek lze poslat až do začátku května.

Přispět v rámci sbírky „Pomoc pro Jitku a Jakuba po tragické dovolené na horách“ na Doniu můžete ZDE.