Jak si poradit s odřenými stehny:

| Video: Youtube

Co způsobuje tření stehen

Tření stehen nesužuje jen ženy plnějších tvarů. Zrovna tak může potrápit ženu štíhlou jako proutek, která má jen plnější vnitřní stehna blízko u sebe.

„Podráždění je navíc zesíleno během horkých letních dnů, kdy kvůli vysokým teplotám dochází k vydatnému pocení, které tření umocňuje. A pokud jste na pláži, viníkem odřených stehen může být i slaná voda, která přispívá k vysoušení pokožky a může způsobit větší podráždění ve chvíli, kdy na sebe vaše stehna naléhají,“ vysvětluje web Pure Wow zaměřený na rady pro ženy.

Zkuste krém proti zapaření

Ideálním řešením je zakoupit si krém, který má schopnost pohlcovat pot v oblasti partií náchylných k zapaření a podráždění. Přesně takový krém zmiňuje kožní lékařka z Liberce Hana Moosová na svém webu moosova-kozni.

„V létě potřebují určité partie chránit před zapářkou, což znamená, že je potřeba je mírně vysušit. K tomuto účelu slouží zinkové krémy, které po nanesení poklepáním vytvoří velmi tenkou ochrannou vrstvu, která pot pohltí. Výhodou je, že je lze zakoupit v lékárně i bez receptu,“ doporučuje dermatoložka.

S těmito krémy se to však nesmí přehnat, protože příliš vysušená kůže má tendence praskat a odlupovat se.

Ochranné pásky na stehna

Samodržící ochranné pásky na stehna, takzvané bandeletky, vám s problémem nenápadně pomohou. „Stehna ochrání před nepříjemným třením, jsou lehké a perfektně drží na těle díky silikonovým proužkům. Změřte si nejsilnější část stehna krejčovským metrem, čímž zjistíte správnou velikost,“ radí prodejce pásek No More Chafe.

Podobně však poslouží i krátké legíny tělové barvy, jejichž délka je kratší než vaše sukně nebo šaty.

Zkuste dětský pudr

Levnější variantou, která rovněž může pomoci s pohlcováním potu, a tím zabránit nadměrnému tření stehen, je aplikace obyčejného dětského pudru.

„I tak obyčejná věc, jako je dětský pudr, může s pocením a odíráním stehen pomoci. Někteří však nedají dopustit ani na kukuřičný škrob nebo na arrowroot škrobový prášek,“ píše  zdravotnický web Healthline. Nevýhodou je, že dětský pudr i škroby mohou znečištit oděv a je potřeba je aplikovat častěji, aby efekt vydržel po celý den.

Aplikujte deodorant

Určitě máte doma deodorant, proč jej tedy nezkusit nanést i na stehna? „Použijte deodorant k ošetření stehen, hýždí i například oblasti pod prsy, tedy na místa, kde obvykle cítíte tření. Pokud však máte stehna již odřená, rozhodně není dobrý nápad aplikovat deodorant, který by mohl odřenou pokožku ještě více podráždit,“ upozorňuje web Bandelettes, který se specializuje na dámské spodní prádlo.

Jak léčit odřená stehna

Pokud jsou však už stehna poraněná, nezbude než začít s jejich léčením. Především musíte zabránit dalšímu odírání nošením vhodného oblečení.

„Ke zklidnění použijte obyčejnou vazelínu, která má zklidňující, ochranné a hojivé složky, jež pomáhají podrážděné pokožce s uzdravením. Vyhněte se krémům s parfémy a dalšími přísadami, které by mohly pokožku ještě víc podráždit,“ radí dermatoložka Mona Gohara na webu Good Housekeeping zaměřeném na testování výrobků.

A pokud je vaše kůže zarudlá a bolestivá, můžete si v lékárně zakoupit několik léčebných krémů, které bojují s opruzeninami. „Z lékárenských produktů bych doporučoval obyčejnou rybí mast, Ondřejovu mast, Imazol krémpastu, která obsahuje též antimykotickou složku, nebo proslavený Bepanthen, panthenolové tělové mléko či krém. Mnohdy ale účinkuje i vysušující Sudocrem s obsahem zinku,“ doporučuje lékárník Lukáš Dobrovolný v poradně Dr. Max.

Pokud se však s problémem trápíte dlouho a jeho stav se nelepší, vždy byste měli navštívit svého ošetřujícího lékaře.