Návštěva začne ve středu v dopoledních hodinách v sídle Kraje Vysočina, kde se Miloš Zeman setká s hejtmanem Jiřím Běhounkem, krajskými zastupiteli a se zástupci příspěvkových organizací Kraje Vysočina v oblasti zemědělství.

„Poté pan prezident odjede na slavnostní otevření včelí naučné stezky ve Smrčné. A na závěr prvního dne navštíví Třešť, setká se s vedením města a s občany,“ popsala Ivana Šteklová, vedoucí sekretariátu hejtmana Kraje Vysočina.

V Třešti bude prezident s občany diskutovat v zámeckém parku od 16.25 hodin. „Doprovodný program pro zájemce však začíná už o půl hodiny dříve. Zámecký park jsme vybrali proto, že jde o místo, které není v těsné blízkosti frekventované silnice. Proto akce není na náměstí,“ poznamenal starosta Třeště Vladislav Hynk. Kromě toho se zde Zeman setká s třešťskými zastupiteli. Do Třeště má namířeno také prezidentova manželka Ivana, ta má během třídenní návštěvy dorazit do oděvní firmy Vývoj.

O den později, ve čtvrtek 29. června, prezident zavítá do jaderné elektrárny v Dukovanech, kde se setká s vedením elektrárny. Odpoledne ho v Humpolci uvítá vedení města a občané. „Setkání s lidmi je naplánováno od 16.45 na Horním náměstí,“ upřesnil starosta Humpolce Jiří Kučera.

Během posledního dne, v pátek 30. června, pojede prezidentská kolona do Vesnice Vysočiny letošního roku, do Heřmanova na Žďársku, kde Zemana přijme vedení obce a poté bude diskutovat s občany. „Návštěvu ukončí tisková konference na vybraném místě na Žďársku. Poté prezident pojede na svou chalupu v Novém Veselí. Zde se zdrží tři až pět dní a zbytek své čtrnáctidenní dovolené stráví v Lánech,“ dodal mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Časový harmonogram návštěvy hlavy státu se podle Ivany Šteklové může ještě měnit.

POZNÁMKA: U článku je fotografie a fotogalerie z loňské návštěvy prezidenta Miloše Zemana na Vysočině. Konkrétně je to z návštěvy Velkého Meziříčí na Žďársku, kam hlava státu dorazila 30. června.