„V tomto směru je důležitý archiv muzea, odkud pocházejí hlavně reklamní tiskoviny určené přímo dětem jako pohádky, hry, omalovánky, vystřihovánky, kartičky, obrázky a kalendáře," vysvětlil ředitel Múzea obchodu Marcel Juck.

I v minulosti vznikaly reklamy, které na děti působily skrz jim blízké postavičky či zvířata. Nechyběla ani reklama, ve které děti přímo vystupovaly a fungovaly jako prostředek, který měl zjemnit dravost výrobců a prodejců konkrétního zboží. Tento typ prezentace byl k vidění u zboží každodenní potřeby, jako byla káva, cukrovinky, drogistické zboží, kakao, prášky do pečiva či papírenské zboží.

Kromě originálních papírových obalů a reklamních plakátů jsou ve vitrínách vystaveny také trojrozměrné exponáty. Prostor je věnován například Alpě, která k Velkému Meziříčí neodmyslitelně patří. Dokonce byl vydán i malý sešitek pohádek pro děti, kde hlavní roli hrála právě francovka. Samozřejmě nechybí ani staré skleněné lahve, ve kterých se tato léčivá tekutina prodávala.

Návštěvníci výstavy ve stylu retro si mohou prohlédnout i zdobené plechovky na kávu či kakao.

V plechových krabicích byly uchovávány také bonbony. Známým výrobcem těchto tvrdých cukrovinek byl i pražský podnikatel František Lhotský, který vyráběl bonbony nesoucí název caruso. V roce 1920 byly zmiňované cukrovinky přejmenovány na hašlerky.