Policie podle posledních informací, platných k půl desáté dopolední, zasahovala u patnácti dopravních nehod. „Dále jsme zasahovali u dvanácti případů v souvislosti se sněhem, to se většinou jednalo o technické problémy náklaďáků, zapříčiněné stoupáními,“ uvedl mluvčí policie Martin Hron.

Jedna z dopravních nehod se stala v Moravských Budějovicích, na ulici Jaroměřická. „Tam jsou dvě zraněné osoby, obě by měly být v péči záchranářů,“ informovala Musilová.

Také se převážil náklaďák s prasaty u Měřína, to se ale obešlo bez zranění. Podle lidí je současný sněhový stav víceméně běžný. „Měli bychom na to být zvyklí, musíme se přizpůsobit. Na silnicích tady je rozježděný sníh, nepatrně pocukrovaný inertem.

Zatímco ve středu bylo ještě krásné slunečné počasí, od čtvrtka se nebe zatáhne a začne sněžit.
Teploty se na Vysočině drží pod nulou, ve čtvrtek se přidá i sněžení

S opatrností jsou silnice sjízdné, i když se asi nedá jet víc než šedesát. Ale řidiči jsou disciplinovaní, během dvaceti kilometrů jsem nikde neviděla žádnou havárku,“ řekla Irena Stará z Novoměstska.Na stav si nestěžuje ani Jarmila Nováková z Humpolce. „Ráno jsem slyšela, že hlavní tah z Brodu na Jihlavu stojí, takže jsem se docela bála vyjet, protože silnice z Humpolce bývá ještě horší. Naštěstí se ale jelo krásně, silnice je prosolená a bez problémů sjízdná,“ uvedla.

Mírné problémy měli i v Pavlově na Jihlavsku. Tam místním ráno nepřijel autobus. „Ale v Růžené sněží od brzkého rána, drobně, ale vytrvale. Místní silnice udržuje obecní pracovník traktorem, zatím tu napadlo asi šest centimetrů sněhu. S opatrností se dá projet,“ řekl Jindřich Kružík.

Úřad práce. Ilustrační foto.
Nezaměstnanost: Pelhřimovsko má nejméně lidí bez práce na Vysočině

Ředitelství silnic a dálnic Vysočina již ráno zveřejnilo předběžné varování. „Pozor na lokální namrzání vozovek a tvorbu ledových ploten. Dálnice a silnice jsou po chemickém ošetření mokré, často se zbytky rozbředlého sněhu,“ uvedlo na svém Twitterovém profilu. Podle vyjádření Petry Musilové byla přítomnost hasičů na silnicích nutná prozatím jenom dvakrát. „ V souvislosti se sněhem zatím hasiči vyjížděli na dvě místa. V obou případech se jednalo o zapadlé automobily,“ dodala.

Sněžit by mělo až do oběda, ve vyšších polohách může napadnout až deset centimetrů nové pokrývky.