Filmaři v Ledči strávili dva měsíce na jaře 2010. Pohádka měla premiéru následující rok, Česká televize ji odvysílala přímo na Štědrý den. Právě Šafránková v ní měla hlavní roli. Jakožto kouzelnice Micimutr totiž dopomohla ke štěstí chudého loutkáře Vítka a princezny Karolíny.

Princeznu si tenkrát zahrála Marika Šoposká, rodačka z Havlíčkova Brodu. Ta odchod herecké legendy ve středu okomentovala na svém instagramovém účtu. „Kus srdce mi dneska upadl,“ napsala a přidala hashtagy #libuškaforever a #muza.

Libuše Šafránková se nesmazatelně vryla do paměti třeba i Ingrid Balcárkové z Jihlavy. „Zpráva o její smrti mě ochromila, bolí mě z toho srdce. Vždy si ji budu připomínat, jak mě na kurzu angličtiny v Lomnici držela svou štíhlou rukou při skotském tanci. Nebo jak se za ní naši kamarádi vypravili do Prahy právě v den její svatby,“ zavzpomínala se slzami v očích.

Osobní vzpomínku na stránkách Jihlavského deníku přidal i Oldřich Doležal. „Znal jsem ji ze Šlapanic, kam jsme jezdili na prázdniny. Vykouřili jsme nejednu dýmku míru, při které jsme prohodili pár slov. Pamatuji si třeba, jak byla nesmírně šťastná, když složila přijímačky na JAMU. Byla to hodná, příjemná žena a super herečka. Je moc smutné, že nám odchází takovíto umělci,“ posteskl si.